Aktualności

Sibiu Tour: 5. miejsce Delle Stelle w sprinterskiej końcówce

Christian Delle Stelle zajął 5.miejsce na 1.etapie Sibiu Tour. Zakończył się on masowym finiszem, w którym najszybszy był Oscar Gatto. 

Drugiego dnia zmagań, na kolarzy czekał długi, 224-kilometrowy odcinek. Ok. 45 kilometrów przed metą usytuowana była premia górska, po 7,5-kilometrowym podjeździe o średnim nachyleniu ok. 5% i maksymalnym 11%.

Na samym początku rywalizacji od peletonu oderwała się trójka Jonas Leefmann (Bike Aid), Robert Kessler (LKT Team Brandenburg) i Gediminias Kaupas (Team Differdange – Losch). Ich przewaga szybko wzrosła do ok. 9 minuty, by później spaść do około minuty, a następnie ponownie podskoczyć do prawie czterech. Ostatecznie uciekinierzy zostali schwytani u podnóża najtrudniejszego wzniesienia.

Grupa zasadnicza co prawda się porwała na tym wzniesieniu, ale nikt nie wykorzystał go, by przeprowadzić zdecydowaną akcję. Davide Rebellin jechał tam czujnie i zameldował się na szczycie jako piąty. Kontakt z grupą stracił co prawda Christian Delle Stelle, ale poczekali na niego Josef Cerny i Piotr Brożyna i pomogli mu wrócić do stawki.

Ostatecznie na finałowe kilometry wjechała ok. 55-osobowa grupa. Jechali w niej wszyscy „pomarańczowi” poza Adrianem Kurkiem. Na ostatnich kilkunastu kilometrach, ekipa CCC Sprandi Polkowice uformowała „pomarańczowy” pociąg, który prowadził peleton.

Finiszowe metry należały do Oscara Gatto (Androni Giocattoli – Sidermec), który był najszybszy z grupy. Pokonał on Filippo Fortina (GM Cycling Team) i Eduarda Grosu (Nippo – Vini Fantini). Christian Delle Stelle zajął na mecie w Sibiu 5.miejsce. Jest to dobra lokata biorąc pod uwagę fakt, iż Włoch, z powodów zdrowotnych, w ostatnim czas się nie ścigał.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Grosu przed triumfatorem prologu, Rafaelem Andriato i Marosem Kovacem. Przed pierwszym etapem z metą na długim podjeździe, Davide Rebellin jest najwyżej klasyfikowanym kolarzem polkowickiej ekipy. Zajmuje 11.pozycję, z 12 sekundami straty.