Aktualności

Sibiu Tour: Antunes 5. na Balea Lac

Amaro Antunes pokazał swoje umiejętności do jazdy po górach, zajmując 5.miejsce na etapie Sibiu Cycling Tour, kończącym się 23-kilometrową wspinaczką.

Info: 6 lipca, Sibiu – Balea Lac, 91,2km

Trasa: meta na podjeździe – 23km, śr. 6,2%, max. 9,1%

Gdy patrzy się na plan etapu i widzi 91,2km do pokonania, można być pewnym jednego – tempo będzie szalone od samego startu. Tym bardziej, jeśli na początku znajduje się małe wzgórze, gdzie można zaatakować.

Właśnie tam oderwała się ucieczka dnia i na tym etapie liczyła ona tylko 2 kolarzy – Janssen (Delta Cycling Rotterdam) i Daniel Crista (Romania). Uzyskali oni przewagę przekraczającą 4 minuty, ale z uwagi na czekający w końcówce 23-kilometrowy podjazd, różnica ta nigdy nie stanowiła problemu dla peletonu.

Rozpoczął on zdecydowaną pogoń kilka kilometrów przed rozpoczęciem wspinaczki, a ostatni z uciekinierów, Janssen został doścignięty 15km przed szczytem. Ekipa CCC Sprandi Polkowice, razem z ekipą Androni, wykonała największą pracę w pogoni, szykując grunt dla Amaro Antunesa. Portugalczyk jechał mocno na wzniesieniu, cały czas trzymając się najlepszych. Gdy ok. 6km przed metą, z przerzedzonej do 8 zawodników głównej grupy, zaatakował Ivan Sosa, ten ruszył za nim. Na czele pozostała trójka, a uzupełnił ją Maxim Rusnac. Po kolejnym przyspieszeniu Kolumbijczyka, Antunes musiał spasować. Poprzednie akcje kosztowały go trochę sił i ostatecznie wjechał na metę na 5.miejscu, ze stratą 57 sekund do zwycięzcy.