Aktualności

Sibiu Tour: CCC dominuje w górach – wygrywa Samoilau, Rebellin trzeci

Bronislau Samoilau wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 2.górski etap Sibiu Cycling Tour. Znakomicie spisał się również Davide Rebellin, który na szczyt finałowego podjazdu pod Paltinis wjechał na 3.miejscu.

Cały etap należał do kolarzy CCC Polsat Polkowice. Już w pierwszym ataku wziął udział Samoilau i wygrał premię górską. Po chwili wrócił do peletonu, ale w „blokach startowych” czekał już Maciej Paterski. Ruszył on wraz z dwoma innymi kolarzami – Bramem Nolten (Parkhotel) i Oleksandrem Sheydykiem (ISD). Razem uzyskali ok. 6 minut przewagi.

Na podjeździe pod Jina (na 85. kilometrze) Paterski zdecydował się na solową akcję, zostawiając pozostałą dwójkę w tyle. Dołączył do niego później Stefan Schumacher, ale ostatecznie wszyscy zostali doścignięci.

Do podnóża finałowego podjazdu przyjechała ok. 30-osobowa grupa. Na wzniesieniu nikt nie oderwał się na większą odległość i dopiero przyspieszenia Bronislau’a Samoilau’a i Primoža Rogliča dało zamierzony skutek. Białorusin był mocniejszy na końcowych metrach i został triumfatorem etapowym. Roglič był drugi, a górski sprint po trzecie miejsce wygrał Davide Rebellin. Włoch był trzeci także dzień wcześniej i jest także trzeci w generalce – za Radoslavem Roginą i Rogličem.

Wyniki 2. etapu Sibiu Tour, Sibiu – Păltinis, 160 km

1. Bronislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice)

2. Primož Roglič (Adria Mobil)

3. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)