Aktualności

Sibiu Tour: Christian Delle Stelle na podium etapu, Rebellin na podium w generalce

Davide Rebellin ukończył Sibiu Cycling Tour na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, a Christian Delle Stelle sfinalizował zmagania trzecią lokatą na ostatnim odcinku.

Finałowy etap rozegrał się wokół miejscowości Sibiu. Na trasie znalazł się podjazd kategorii C pod Poplaca, który pokonywany był aż sześć razy. Trzyosobowa grupka zaatakował na początku zmagań i rozpoczęła swoją przygodę na czele. Iuri Filosi (Nippo – Vini Fantini), Georg Loef (Team Stuttgart) i Marco Tecchio (Unieuro Wilier Trevigiani) wypracowali 4-minutową przewagę, ale peleton dosyć wcześnie zaczął redukować straty. Dogonił ucieczkę w okolicach półmetka.

Tecchio i Loef nie poddali się jednak łatwo i wzięli udział w kolejnej akcji. Tym razem towarzyszył im Matvei Mamykin (Itera – Katusha). To trio zbudowało 2-minutowy zapas, który był zmniejszany za sprawą ekipy Androni Giocattoli-Sidermec.

Czołówka została wchłonięta 13 kilometrów przed metą. Na ostatnim wzniesieniu nikomu nie udało się odjechać na większą odległość i etap zakończył się masowym sprintem. W nim, na trzecim miejscu finiszował Christian Delle Stelle. Zameldował się na kresce za Oscarem Gatto (Androni Giocattoli – Sidermec) i Eduardem Michaelem Grosu (Nippo – Vini Fantini). Wynik włoskiego sprintera CCC Sprandi Polkowice robi tym większe wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę okoliczności.

Leżałem w kraksie na ostatnim podjeździe, ok. 10 kilometrów przed metą. Pozbierałem się tak szybko jak tylko byłem w stanie i włożyłem sporo wysiłku w pogoń. Dzięki kolegom z ekipy zdołałem wrócić do walki o zwycięstwo. Sam sprint był chaotyczny, ale muszę przyznać, że dwóch kolarzy, którzy mnie wyprzedzili, byli dzisiaj najmocniejsi. Mogę być zadowolony z tego trzeciego miejsca, ponieważ nie ścigałem się prawie 2 miesiące z powodu problemów z plecami. Teraz wszystko wraca na właściwe tory i mogę z optymizmem i pewnością siebie patrzeć w przyszłość, na kolejne wyścigi – opowiadał Christian Delle Stelle.

Peleton wjechał na metę mocno rozciągnięty i sędziowie naliczyli kilku grupkom różnice czasowe. Davide Rebellin przyjechał jednak w czołówce, na 12.pozycji i zapewnił sobie drugie miejsce w końcowym zestawieniu. Jest to trzecia z rzędu pozycja na podium dla Włocha w tym wyścigu. W czterodniowych zmaganiach, wygrał Mauro Finetto (Southeast).

Na dzisiejszym etapie trudno było o ataki i odrobienie sekund do lidera. Jestem zadowolony z drugiej lokaty, choć nie ukrywam, że przyjechałem na Sibiu Tour z myślą o zwycięstwie – powiedział Davide Rebellin.

Chciałbym podziękować moim kolegom z ekipy, którzy byli niesamowici w tym wyścigu i wykonali niesamowitą pracę. Teraz czeka mnie kilka dni przerwy, a później przygotowania do kolejnego startu, najprawdopodobniej w Tour de Pologne.

Poza Rebellinem w pierwszej „10” uplasował się również drugi z „pomarańczowych”, Nikolay Mihaylov. Zajął on 7. miejsce.