Sibiu Tour: Ekipa CCC Polsat Polkowice wygrywa drużynową jazdę na czas

Zwycięstwem ekipy CCC Polsat Polkowice zakończył się etap drużynowej jazdy. „Pomarańczowi” pokonali ekipy Adria Mobil i LKT Team Brandenburg.

Podczas ostatniego dnia rywalizacji kolarzy w rumuńskiej etapówce Sibiu Cycling Tour (kat.2.1) organizatorzy zaplanowali rozegranie dwóch etapów. Przed południem została przeprowadzona drużynowa jazda na czas – etap 3a. Kolarze mieli do pokonania 17-kilometrową trasę ze startem i metą w Sibiu. Trasa wiodła przez tereny lekko pagórkowate z podjazdem w miejscowości Poplaca, po pokonaniu którego trasa kierowała się do mety w Sibiu.

Profil drużynowej jazdy na czas – etap 3a wyścigu Sibiu Cycling Tour.
Zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice pokonali trasę czasówki w wyśmienitym czasie, 19 minut 40 sekund, co dało im średnią prędkość przejazdu 51,9 km/godz. O 20 sekund gorszy czas przejazdu uzyskała ekipa lidera, Adria Mobil. Trzeci czas „wykręcili” kolarzy ekipy LKT Team Brandenburg.

Podium zwycięzców etapu 3a, Sibiu Tour (fot. Sibiu Tour)

Zwycięstwo ekipy CCC Polsat Polkowice z 20 sekundowa przewagą nad ekipą Adrii, pozwoliło awansować Davidowi Rebellinowi na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Radoslav Rogina (Adria Mobil). Drugi jest Davide Rebellin, a trzeci Primo Roglić (Adria Mobil).

Po południu zostanie  rozegrany ostatni, 159 kilometrowy  etap rumuńskiej etapówki drogami wokół Sibiu.