Aktualności

Sibiu Tour: Wygrywa Radoslav Rogina, Davide Rebellin na 2.miejscu

Zwycięzcą ostatniego etapu wyścigu Sibiu Cycling Tour, został zawodnik ekipy Parkhotel Valkenburg CT, Marco Zanotti. Wyścig wygrał Radoslav Rogina (Adria Mobil). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął drugie miejsce.

Popołudniowy, ostatni etap wyścigu Sibiu Cycling Tour, prowadził drogami wokół miejscowości Sibiu a jego długość wynosiła 159 kilometrów. Trasa tego etapu przebiegała w terenie mocno pagórkowatym gdzie m.in. kolarze musieli pokonać pięć górskich premii. Mimo to, etap nie należał do trudnych i nikt nie przewidywał zmian w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Mapka i profil ostatniego etapu wyscigu Sibiu Cycling Tour (www.ciclism.sibiu.ro)

 

I tak też się stało. Ucieczka która został zainicjowana zaraz po starcie peletonu długo utrzymywała się na prowadzenie uzyskując przewagę sięgająca prawie 5 minut. W miarę zbliżanie się do mety etapu, w peletonie rozpoczęła się solidarna współpraca ekip, w której miała swój udział również ekipa „pomarańczowych”. Na 15 kilometrów do mety, ucieczka została definitywnie zlikwidowana i mimo pojedynczych ataków, do mety w Sibiu dojechał cały peleton.

Zgodnie z przewidywaniami o etapowym zwycięstwie zdecydował sprinterski pojedynek z peletonu, który wygrał Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg CT).  Drugim na mecie był  Cristian Delle Stelle (MG Kvis – Wilier) a trzecim Antonio Parrinello (Androni Giocattoli – Venezuela). Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 4.miejscu.

Ostatni etap nie spowodował żadnych zmian w klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo w wyścigu wywalczył  Radoslav Rogina (Adria Mobil), pokonując o 1 minutę i 1 sekundę, ubiegłorocznego triumfatora, Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice). Trzecie miejsce zajął Primo Roglić (Adria Mobil). Tuż za podium uplasował sie drugi z zawodników „pomarańczowych”, Branislau Samiolau.
Wyniki etapu 3b, Sibiu Cycling Tour:

1. Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg) 4:01:58

2. Cristian Delle Stelle (MG Kvis-Wilier)

3. Antonio Parrinello (Androni Giocattoli)

4. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice)

 

22. Davide Rebellin

34. Łukasz Owsian

45. Adrian Honkisz 00:15

55. Nikolay Michailov  00:24

93. Jacek Morajko  01:31

97. Bronislau Samoilau
Końcowa klasyfikacja generalna:
1. Radoslav Rogina (Adria Mobil) 12:58:26

2. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) 01:01

3. Primo Roglić (Adria Mobil) 01:07

4. Bronislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice) 02:09
31. Adrian Honkisz  15:11

35. Nikołaj Michaiłow 20:34

48. Łukasz Owsian  28:31

67. Jacek Morajko  37:11

78. Maciej Paterski  41:27

 

info: A.Dyszyński, foto: Sebastian Marcovici