Aktualności

Sisr 6. na etapie 1a Coppi e Bartali

Frantisek Sisr finiszował na 6.etapie na etapie 1a Settimana Internazionale Coppi e Bartali, który zakończył się powodzeniem ucieczki.

Info: 23 marca, Gatteo – Gatteo, 97.8km

Trasa: pofałdowana, trzy rundy w drugiej części trasy z jednym podjazdem, płaska końcówka

settimana-internazionale-coppi-e-bartali-2017-stage-1-1489493258

Z uwagi na krótki dystans na pierwszym z dwóch etapów rozgrywanych na otwarcie wyścigu, można się było spodziewać bardzo wysokiego tempa. Faktycznie tak było, szczególnie podczas pierwszej godziny zmagań, gdy jeden atak następował po kolejnym. W końcu po ok. 30 kilometrach oderwała się „siódemka” – Iuri Filosi (NIPPO – Vini Fantini), Lilian Calmejane (Direct Energie), Laurent Pichon (Fortuneo – Vital Concept), Nicolas Samparisi (D’Amico – Utensilnord), Vitaliy Buts (Kolss Cycling Team), Sebastian Schonberger (Tirol Cycling Team) i Samir Jabrayilov (Synergy Baku). Zbudowali oni przewagę na poziomie 2:40.

Na pagórkowatej rundzie ucieczka się rozsypała, a z przodu pozostali tylko Pichon i Calmejane. Dwójka ta wjechała na ostatnie 15 kilometrów z zapasem 1:30, mając bardzo realne szanse na dojechanie do mety.

Jako, że żadna z ekip nie zdecydowała się wziąć na siebie ciężaru mocnej pogoni, mając w głowie popołudniową jazdę drużynową, dwójka utrzymywała swoją przewagę i ostatecznie zdołała ograć peleton. O zwycięstwie zadecydował dwuosobowy sprint, a wygrał go Pichon i został pierwszym liderem wyścigu. Elia Viviani był najszybszy z grupy, sięgając po 3.miejsce na etapie.

Bardzo wysoko, na 6.miejscu zameldował się Frantisek Sisr, dla którego była to pierwsza lokata w czołowej „10” w tym sezonie.

Wyniki