Aktualności

Sisr 9. w Veenendaal-Veenendaal Classic

Frantisek Sisr, zwycięzca Ronde van Drenthe 2018,  bardzo dobrze spisał się w innym holenderskim wyścigu, Veenendaal-Veenendaal Classic (1.1), w którym zajął 9.miejsce.

Info: 22 sierpnia, Veenendaal – Veenendaal, 191,4km

Trasa: pofałdowana

Początek zmagań to nieustanna walka o miejsce w ucieczce i zawrotne tempo, a średnia prędkość w pierwszej godzinie zmagań dochodziła do 50km/h. Formowanie głównego odjazdu trwało długo, bo blisko 60 kilometrów i do czołówki załapali się Conor Dunne, Piotr Havik i Ivar Slik. Później doskoczył do nich też kontratakujący Jaap Kooijman, tworząc 4-osobową ucieczkę dnia.

2,5-minutowa przewaga była zdecydowanie zbyt małym zapasem czasowym, by móc myśleć o zwycięstwie. Ok. 70km przed metą grupa zasadnicza zaczęła zdecydowanie skracać dystans i całkiem zniwelowała go ok.30 kilometrów dalej.

Połączenie stawki zmotywowało kolejnych kolarzy do ataków.  Odjechał piętnastu, a „pomarańczowi” zostali nieco z tyłu i potem na nich spadł obowiązek pogoni. Spisali się oni w tej roli bardzo dobrze, wchłaniając atakujących.

Na ostatnich 20km dochodziło do kolejnych prób rozerwania stawki, ale ostatecznie zwycięzcę wyłonił masowy sprint. W nim, na 9.miejscu finiszował Frantisek Sisr, a wygrał Dylan Groenewegen.