Sisr tuż za podium w Visegrad 4 GP Polski

Frantisek Sisr wywalczył 4.lokatę w jednodniowym wyścigu Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Polski (1.2), rozgrywanym na pętli znanej z wyścigu „Ślężański Mnich”, otwierającego sezon kolarski w Polsce.

Info: 17 września, Sobótka – Sobótka, 180km

Trasa: 10 pofałdowanych rund, 18 kilometrów każda

Przebieg etapu

Na początkowych okrążeniach dochodziło do tradycyjnych prób zawiązania ucieczki. Na czoło zdołał wysunąć się Adrian Tekliński i wypracować przewagę na poziomie 1:40, ale został on jednak szybko doścignięty. Chwilę później atakować zaczęli kolejni. Aktywny był m.in. Adrian Kurek, ale ostatecznie ucieczka odjechała bez niego. Załapali się do niej Bartłomiej Matysiak (Hurom), Damian Sławek (GKS Cartusia), Bartosz Rudyk (Wielkopolska), Vitaliy Buts (Kolss) i Alan Banaszek, który dołączył do prowadzących po samotnym przeskoku. Zapewnił on tym samym komfort spokojnej jazdy w peletonie pozostałym zawodnikom polkowickiego zespołu.

Ucieczka z Banaszkiem w pewnym momencie miała blisko 3 minuty przewagi, ale musiała uznać wyższość grupy zasadniczej przy wjeździe na ostatnią rundę, gdy została schwytana.

Od tego momentu kolarze jechali razem i na metę wpadła większa grupa. Z niej najszybszy był Kamil Zieliński (Domin), pokonując Roka Koroseca (Team Amplatz) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7r Fuji). Frantisek Sisr uplasował się tuż za podium, na 4.miejscu.

Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland był ostatnim wyścigiem zaliczanym do ORLEN ProLigi. Zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej tego cyklu zapewnił sobie Alan Banaszek.