Aktualności

Skład CCC na wyścig Solidarności i Olimpijczyków.

W środę, 29 lipca br. startem w Nowym Sączu rozpocznie się 22. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (kat. 2.1). Tegoroczna edycja wyścigu składa się z czterech etapów a kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 670 kilometrów.

Na starcie wyścigu stanie łącznie dziewiętnaście zespołów w sześcioosobowych składach a wśród nich ekipy CCC Polsat Polkowice, BGŻ Team, Legia Felt oraz ekipy: Polska MTB, Polska Młodzieżowa, Polska Elita oraz Polska Szosowa składające się z zawodników ekip BDC Team i Aktio Mostostal Puławy. Ekipa CCC Polsat Polkowice, kierowana przez dyrektora sportowego, Roberta Krajewskiego wystąpi w składzie: Łukasz Bodnar, Andre Schulze, Bartłomiej Matysiak , Tomasz Kiendyś. Skład uzupełniają medaliści tegorocznych mistrzostw Polski w Złotoryi: Tomasz Marczyński (Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego) oraz Tomasz Smoleń (V-ce Mistrz w wyścigu ze startu wspólnego).
Oprócz ekip polskich w których łącznie zobaczymy około 50 kolarzy na starcie w Nowym Sączu zobaczymy również kolarzy ekip zagranicznych z Niemiec, Danii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi. Swój udział w wyścigu zapowiedział słynny Duńczyk, Michael Rasmussen z ekipy Christina Watches, a także włoski sprinter, Angelo Furlan.

Program Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2011:
1. etap: Nowy Sącz – Krosno (171,6 km)
2. etap: Jasło – Kraków (159,1 km)
3. etap: Jędrzejów – Kielce (166,8 km)
4. etap: Radomsko – Łódź (169,6 km)