Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na Coppi e Bartali

Podczas, gdy jedna część składu CCC Sprandi Polkowice rywalizuje w Katalonii, druga rozpocznie zmagania w innej etapówce, Settimana Internazionale Coppi e Bartali (23-26 marca, 2.1).

Włoski wyścig rozgrywany jest w pagórkowatym terenie, w regionie Emilia Romania. Profile jego etapów skrojone są pod kolarzy specjalizujących się w wyścigach jednodniowych. Nie zabraknie zatem 2-3-kilometrowych podjazdów, licznie rozsianych po trasie, a także sprinterskiej walki na finiszowych metrach. Spora część wyścigu rozgrywana będzie na rundach, zatem kolarze wspinać się będą kilkukrotnie na te same wzniesienia.

Decydujące o końcowej klasyfikacji wydają się być etapy 1b – 13,3-kilometrowa jazda drużynowa na czas oraz drugi, z trzema ciężkimi podjazdami w drugiej połowie zmagań i ostatnim szczytem tuż przed metą w Sogliano sul Rubicone. Podobnie jak w poprzednich latach drużynówka będzie rozgrywana w nietypowej formule, czyli każda z ekip będzie podzielona na dwa, 4-osobowe składy. Polkowicki zespół doskonale wie, jak radzić sobie w takim formacie, gdyż wygrała podobny etap 2 lata wcześniej, pokonując m.in. Team Sky.

Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, etap 1. i 3. zakończą się masowym sprintem. Ostatni odcinek daje szanse zarówno sprinterom, jak i odważnym atakującym, więc na nim wydarzyć się może wszystko. Tym bardziej, że wielu kolarzy będzie chciało skorzystać z ostatniej okazji na awans w klasyfikacji generalnej.

„Pomarańczowi” wystartują we Włoszech w mocnym i szybkim zestawieniu. W wyścigowej „ósemce” znalazł się Jan Tratnik, który praktycznie nie wypadał z pierwszej „10” Volta ao Alentejo, mający już jedno zwycięstwo na koncie w tym sezonie, Alan Banaszek, czy też regularnie finiszujący w czołówce Frantisek Sisr. Silnym punktem będzie też Jonas Koch, który w swojej karierze pokazał, że potrafi się odnaleźć w sprincie z niewielkiej grupki.

CCC Sprandi Polkowice liczy na dobry występ w jeździe drużynowej na czas, zatem obecność w składzie specjalistów w tej konkurencji, Marcina Białobłockiego, Adriana Kurka, Nikolay’a Mihaylova i Branislau’a Samoilau’a daje spore nadzieje na dobry wynik.

Program wyścigu:

23 marca – Etap 1a – Gatteo – Gatteo (97,8km)
23 marca – Etap 1b (TTT) – Gatteo a mare – Gatteo (13,3km)
24 marca – Etap 2 – Riccione – Sogliano sul Rubicone (130km)
25 marca – Etap 3 – Crevalcore – Crevalcore (171,4km)
26 marca – Etap 4 – Fiorano modenese – Sassuolo (160km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Settimana Internazionale Coppi e Bartali (23-26.03, 2.1): Jan Tratnik, Alan Banaszek, Frantisek Sisr, Marcin Białobłocki, Adrian Kurek, Nikolay Mihaylov, Branislau Smaoilau, Jonas Koch