Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na dwa polskie „klasyki”

Poza udziałem w dwóch rozgrywanych równolegle wyścigach etapowymi Czech Cycling Tour i Arctic Race of Norway, grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w najbliższy weekend również w dwóch polskich jednodniówkach.

W sobotę, 12 sierpnia, „pomarańczowi” staną na starcie Memoriału Henryka Łasaka, a w niedzielę, 13 sierpnia, Pucharu Uzdrowisk Karpackich. Obie imprezy zaliczane są do kalendarza UCI i posiadają kategorię 1.2.

Pierwszy z tych wyścigów tradycyjnie rozgrywany będzie na pętli wokół Suchej Beskidzkiej, z jednym, ok. 2-kilometrowym podjazdem. Do pokonania będzie ich 5, co da łączny dystans 165,5 kilometra. W poprzednich latach zwycięzca najczęściej był wyłaniany po masowym sprincie, więc do głównych faworytów należy zaliczyć sprinterów. Maciej Paterski pokazał jednak w 2013 roku, że można wygrać ten wyścig również po solowej akcji.

Puchar Uzdrowisk Karpackich, rozgrywany na blisko 180-kilometrowej trasie Jedlicze – Lesko, ma bardziej pagórkowaty profil i zwykle triumfator wjeżdża na metę w kilkuosobowej grupce.

Z uwagi na udział CCC Sprandi Polkowice w trzech równolegle odbywających się imprezach, drużyna wystartuje w okrojonym, 6-osobowym składzie. Liderami zespołu będą Maciej Paterski i Alan Banaszek, który w ostatniej chwili został włączony do drużyny, a wraz z nimi do rywalizacji przystąpią Patryk Stosz, Kamil Małecki, Marcin Mrożek i Mateusz Taciak.