Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na dwie etapówki

1 lipca, grupa CCC Sprandi Polkowice rozpocznie rywalizację w dwóch wyścigach etapowych – Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz rumuńskim Sibiu Cycling Tour.

Wyścig w Rumunii jest bardzo ciężki, typowo górski. Zaplanowano 5 etapów, z czego dwa kończą się długimi, stromymi podjazdami – pod Păltiniş i Balea Lac, które znamy z poprzednich edycji – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice – Dwa inne odcinki są mocno pagórkowate, z metą na płaskim, a jeden to krótki prolog.

Davide Rebellin wygrał Sibiu Tour przed dwoma laty, rok temu był drugi i w tym sezonie również będzie walczył o zwycięstwo. Będzie mógł liczyć na wsparcie m.in. czwartego w mistrzostwach Polski, Marka Rutkiewicza, mistrza Czech w jeździe na czas i wicemistrza w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23, Josefa Cernego, czy też dwukrotnego mistrza Bułgarii, Nikolay’a Mihaylova.

Skład na Sibiu Cycling Tour uzupełnią Adrian Kurek, Piotr Brożyna i Christian Delle Stelle.

Program wyścigu:

1 lipca – Prolog – Sibiu, 2,4km (ITT)

2 lipca – 1.etap – Sibiu – Mediaş – Sibiu, 224,2 km

3 lipca – 2.etap – Sibiu – Păltiniş, 154.4 km

4 lipca – 3.etap – Sibiu – Bălea, 162 km

5 lipca – Sibiu – Poplaca (circuit) – Slimnic – Sibiu, 143 km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour (2.1 UCI): Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Christian Delle Stelle

Druga część ekipy będzie się ścigać równolegle w Polsce, w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Impreza ta potrwa 4 dni, podczas których rozegranych zostanie 5 etapów.

Na trasie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków znalazły się trzy płaskie etapy, stąd obecność w składzie sprintera, Grzegorza Stępniaka, a także szybkiego Eryka Latonia i Tomasz Kiendysia, który jest specjalistą w rozprowadzaniu na finiszowych metrach. Na dwóch pagórkowatych odcinkach powinni powalczyć Adrian Honkisz oraz mistrz Polski U23, Michał Paluta. Dla wielu polskich ekip, ta etapówka to jeden z najważniejszych startów w sezonie, więc walka o podium w klasyfikacji generalnej będzie bardzo trudna – wyjaśnia Piotr Wadecki.

Program Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:

1 lipca – 1.etap – Lublin – Lublin, 126km

1 lipca – 2.etap – Strzyżów – Krosno, 87,7km (etap górzysty)

2 lipca – 3.etap – Nowy Sącz – Jaworzno, 189,2km (etap górzysty)

3 lipca – 4.etap – Solec Zdrój – Kielce, 154km

4 lipca – 5.etap – Radomosko-Łódź, 180,9km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2 UCI): Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek