Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na dwie polskie jednodniówki

8-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice weźmie udział w dwóch wyścigach jednodniowych, rozgrywanych w najbliższy weekend – Memoriale Henryka Łasaka i Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

W obu wyścigach powinni walczyć szybcy kolarze, potrafiący przetrzymać krótkie wzniesienia. Przed rokiem, po solowej akcji, zwycięstwo w Memoriale Henryka Łasaka wywalczył Maciej Paterski. Następnego dnia 4.miejsce zajął Branislau Samoilau. Obaj zawodnicy nie wystartują w tegorocznych edycjach, gdyż w tym czasie kończyć będą zmagania w Tour de Pologne.

W składzie na te dwie imprezy znaleźli się zarówno szybcy kolarze – Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, jak też dobrzy górale – Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian i Adrian Honkisz. Będą mogli również liczyć na wszechstronnych Mateusza Taciaka, Tomasza Kiendysia i Leszka Plucińskiego.

Puchar Uzdrowisk Karpackich poprowadzony zostanie po 166-kilometrowej trasie Jedlicze-Iwonicz Zdrój-Rymanów Zdrój. Jego profil jest lekko pofałdowany, a finisz usytuowany jest na płaskim odcinku. Rozgrywany dzień wcześniej 170-kilometrowy Memoriał Henryka Łaska ma bardziej górzysty charakter i prowadzi po wymagającej rundzie wokół Suchej Beskidzkiej.

Skład na Memoriał Henryka Łasaka (8.08, 1.2) i Puchar Uzdrowisk Karpackich (9.08, 1.2): Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Sylwester Szmyd, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Grzegorz Stępniak, Leszek Pluciński.