Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na „Polską Siłę” i Visegrad 4 GP Poland

Grupa CCC Sprandi Polkowice wraca do ścigania na polskich szosach startami w wyścigach „Polska Siła” (15 września) i Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland (17 września).

„Polska Siła” debiutuje w tym roku w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Co ciekawe będzie to impreza towarzysząca charytatywnemu turniejowi siatkarskiemu oraz koncertowi Kamila Bednarka. Będzie to zatem świetna okazja dla osób nie związanych z kolarstwem, by bliżej poznać tę dyscyplinę. Zawodnicy wystartują w miejscowości Rząśnia, a finiszować będą w Wieluniu. Czekać na nich będzie dystans 87 kilometrów, a trasa prowadzić będzie głównie po płaskich terenach.

Dwa dni później rozegrany zostanie Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland, zaliczany do kalendarza UCI (1.2). Odbędzie się on na doskonale znanej polskim kolarzom, 18-kilometrowej pętli wokół Sobótki, która od lat jest sceną rywalizacji podczas „Ślężańskiego Mnicha”. W programie jest 10 okrążeń, co da łączny dystans 180 kilometrów.

„Pomarańczowi” wystartują w obu tych imprezach w zbliżonym składzie. W „Polskiej Sile” pojedzie mistrz Polski, Adrian Kurek, 3. na otwarcie sezonu w Sobótce Frantiek Sisr, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Jakub Kaczmarek i Patryk Stosz. W wyścigu wyszehradzkim dołączy do nich czołowy sprinter polkowickiego zespołu, Alan Banaszek.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Polską Siłę (15 września): Adrian Kurek, Frantiek Sisr, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland (17 września, 1.2): Adrian Kurek, Frantiek Sisr, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz, Alan Banaszek