Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sparkassen Münsterland Giro

Przed CCC Sprandi Polkowice start w niemieckim wyścigu o kategorii 1.HC, Sparkassen Münsterland Giro. Rozegrany zostanie on w sobotę, 3 października.

Profil wyścigu oraz wyniki poprzednich edycji pozwalają przypuszczać, że rywalizacja zakończy się sprintem z dużej grupy. Z tego powodu w składzie „pomarańczowych” znalazło się dwóch sprinterów – Grzegorz Stępniak, a także Christian Delle Stelle. Na końcowych kilometrach będą oni mogli liczyć na rozprowadzenie szybkiego, Bartłomieja Matysiaka.

Marek Rutkiewicz co prawda znany jest bardziej z dobrej jazdy w górach, ale pokazał w 2011 roku, że potrafi też być szybki na finiszu, gdyż zajął 12.miejsce po masowym sprincie w 6.edycji Sparkassen Münsterland Giro. Był to jedyny start „pomarańczowych” w tej imprezie.

W składzie na niemiecką jednodniówkę znaleźli się również, mający za sobą start w mistrzostwach świata w Richmond, Josef Cerny i Jakub Kaczmarek oraz najmłodszy w ekipie, Kamil Małecki.

Sparkassen Münsterland Giro liczy 179,9 kilometra. Trasa jest lekko pofałdowana, jednak wzniesienia nie są na tyle strome i długie, by mocno poszarpać peleton. Końcowe kilometry są zupełnie płaskie i uciekinierom będzie niezwykle trudno utrzymać prowadzenie do mety. Zmagania rozpoczną się w miejscowości Ibbenbüren, a zakończą czterema, 4,8-kilometrowymi okrążeniami w Münster.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sparkassen Münsterland Giro (3.10, 1.HC): Grzegorz Stępniak. Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Marek Rutkiewicz, Josef Cerny, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki