Aktualności

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tre Valli Varesine

Wyścig Tre Valli Varesine będzie ważnym sprawdzianem formy dla CCC Sprandi Polkowice, przed włoskim monumentem, zaliczanym do UCI WorldTour, Il Lombardia. 

Liderem na Tre Valli Varesine będzie Davide Rebellin. Włoch zna Tre Valli Varesine jak mało kto. Wygrywał tam dwukrotnie w 1998 i 2011 roku i wielokrotnie kończył rywalizację w pierwszej „10”. W ostatnich dwóch edycjach plasował się odpowiednio na 4. i 5.miejscu. Dobrą formę na koniec sezonu potwierdził wygrywając Coppa Agostoni, rozgrywany kilka dni temu.

Będzie on wspierany przez siedmiu pozostałych „pomarańczowych” – wśród nich drugi z Włochów, sprinter Christian Delle Stelle, Niemiec Stefan Schumacher, Czech Jan Hirt, a także czwórka Polaków dobrze radzących sobie na podjazdach. Większość tego składu stanie również na starcie Il Lombardia, który obędzie się 4 października.

Tre Valli Varesine liczyć będzie 198 kilometrów, z czego ostatnie 115 poprowadzone zostaną na 12,8-kilometrowej rundzie w Varese. Będzie ona pokonywana 9 razy i znajdą się na niej dwa podjazdy, na tyle trudne, że z pewnością stawka się podzieli. Co prawda finałowy kilometr jest płaski, jednak do „czerwonego trójkąta” prowadzi ok. 2-kilometrowe wzniesienie i na metę powinna wpaść poszarpana grupa. Tak było w poprzednich latach.

Skład na Tre Valli Varesine (30.09, 1.HC): Davide Rebellin, Christian Delle Stelle, Stefan Schumacher, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Jan Hirt, Leszek Pluciński