Aktualności

Skład ekipy CCC na Memoriał Łasaka i Puchar Uzdrowisk Karpackich

W najbliższy weekend, 16-17.08.br. zostaną rozegrane dwa jednodniowe wyścigi kolarskie: „Memoriał Henryka Łasaka” i „Puchar Uzdrowisk Karpackich”.

Pierwszym z nich będzie 16. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” (kat. 1.2 UCI) który zostanie rozegrany na trasach wokół Suchej Beskidzkiej. Start i meta wyścigu tradycyjnie usytuowane będą na suskim Rynku a łączna trasa wyścigu wyniesie 182,8 kilometra. Na początek kolarze zrobią pięć małych okrążeń ulicami Suchej Beskidzkiej, a następnie wyruszą w dalszą trasę, która będzie przebiegać przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Śleszowice, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu zapowiedziały swój udział wszystkie polskie ekipy zawodowe a także ekipy zagraniczne m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Ukrainy, Łotwy i Holandii.

Ekipa CCC Polsat Polkowice w Suchej Beskidzkiej wystartuje w składzie: Adrian Honkisz, Tomasz Marczyński, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

Następnego dnia, w niedzielę 17.08.br., kolarze przemieszczą się na Podkarpacie, gdzie rozegrany zostanie kolejny wyścig, „Puchar Uzdrowisk Karpackich” (kat. 1.2 UCI). Peleton kolarski będzie miał do pokonania bardzo wymagającą, pagórkowatą trasę długości 161 kilometrów. Kolarze wystartują z Jedlicz, i przejadą przez Żarnowiec, Poraj, Podniebyle, Krościenko Wyżne, Haczów, Iwonicz Zdrój, Cergową, Tylawę i finiszować będą na mecie w Rymanowie Zdroju.

W wyścigu wystartuje około 150 kolarzy w większości ekipy które poprzedniego dnia startowały w „Memoriale H. Łasaka”. Do Pucharu Uzdrowisk Karpackich ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi w składzie który startował w Memoriale Henryka Łasaka.

info:A.Dyszyński