Aktualności

Skład ekipy CCC na wyścig Vuelta Cyclista a Murcia.

Startem w hiszpańskim wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia (kat.2.1) ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczyna sezon kolarski 2012.

W dniach 3-4.03.br. w regionie Murcia (Hiszpania) zostanie rozegrany dwuetapowy wyścig kolarski Vuelta a Murcia. Na starcie wyścigu stanie 133 zawodników z 19 ekip kolarskich w tym 8 ekip hiszpańskich (min.Euskaltel-Eskadi, Movistar, CajaRural), 3 ekipy holenderskie (Vacansolei, Rabobank i Project 1t4i), 2 ekipy z Niemiec (Netapp, NSP) a także ekipy z Rosji, Belgii, Portugalii i Polski. W składach zgłoszonych ekip zobaczymy wielu znakomitych kolarzy, min. Samuela Sancheza z Euskaltel, Jose Cobo i Rubena Plazę z Movistar i Roberta Gesinka z Rabobanku.

Dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki powołał na pierwszy start w sezonie, siedmioosobową ekipę w składzie: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Dariusz Batek, Piotr Gawroński, Mateusz Taciak i Grzegorz Stępniak.

Patrząc na stan wytrenowania poszczególnych kolarzy jest to optymalny skład na ten wyścig – powiedział Piotr Wadecki. Jestem świadomy, że ekipa nadal jest w trakcie przygotowań do sezonu, który w tym roku rozpoczęliśmy nieco później i start w tym bardzo trudnym (choć tylko dwudniowym) wyścigu będzie jedynie pierwszą próbą zaprezentowania swoich możliwości przez powołanych do ekipy kolarzy. Powołanym zawodnikom nie brakuje ambicji i jeżeli tylko nadarzy się okazja, na pewno będą walczyć o jak najlepsze lokaty w tym pierwszym starcie w sezonie 2012.

Podczas pierwszego etapu kolarze będą mieli do pokonania dość długi odcinek trasy o długości prawie 200 kilometrów w bardzo trudnym, górzystym terenie . Na trasie etapu zostały usytuowane aż cztery górskie premie. Najtrudniejszy podjazd czeka kolarzy tuż przed końcem wyścigu. Na 177 km trasy kolarze będą się wspinać na na Alto Collado Bermejo 1150 m npm. po pokonaniu którego czeka ich zjazd na metę w Alhama de Murcia.

W drugim dniu wyścigu kolarze zmierzą się z 12-kilometrową trasą podczas jazdy indywidualnej na czas.

 

Program wyścigu:

3.03.2012 (sobota) – etap 1, Balneario de Archena – Sierra Espuna (Alhama de Murcia), 192,8 km
4.03.2012 (niedziela) – 2 etap, Cash Europa (Murcia) – Gran via (Murcia), 12,3 km (jazda na czas)