Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na Bayern Rundfahrt

Już jutro, 28.05.br. rozpoczyna się niemiecka etapówka Bayern-Rundfahrt, w której udział weźmie ekipa CCC Polsat Polkowice.

Bardzo interesująco przedstawia się trasa tegorocznej 35.edycji wyścigu Bayern –Rundfahrt (kat. UCI 2.HC). Przez pięć dni peleton kolarski będzie rywalizował na drogach Bawarii, pokonując łącznie dystans długości 787 kilometrów. Pierwszy z etapów wyścigu to etap po lekko pagórkowatym terenie gdzie o zwycięstwo będą walczyć zapewne sprinterzy. Drugiego dnia czeka na kolarzy bardzo trudny górski etap z podjazdem na alpejski szczyt Winklmoos-Alm (1150 m n.p.m.), gdzie miejscami podjazd posiada 18% nachylenia. W kolejnych dniach przed zawodnikami zostanie do rozegrania jazda indywidualna na czas na dystansie 25 kilometrów a na zakończenie wyścigu etap który kończy się rundami na ulicach Norymbergii.


Trasa wyscigu Bayern Rundfahrt (www.bayern-rundfahrt.com)

W wyścigu Bayern-Rundfahrt, która rozpocznie się 28 maja, a zakończy 1 czerwca, udział weżmie ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Davide Rebellin, Jacek Morajko, Jarosław Marycz, Branislau Samiolau, Adrian Honkisz i Łukasz Owsian.

 

Program wyścigu Bayern-Rundfahrt 2014 (kat. 2.HC);

1.etap: Vilshofen – Freilassing, 201, 6 km;

2. etap: Freilassing – Reit im Winkl Winklmoos-Alm, 164,7 km;

3. etap: Grassau – Neusäß, 232,7 km;

4. etap: Wassertrüdingen – Wassertrüdingen, 25,5 km (jazda na czas);

5. etap: Wassertrüdingen – Norymbergia, 159,6 km;

 

info: A.Dyszyński