Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na Circuit des Ardennes.

W dniu 4.04.br. (czwartek) ekipa CCC Polsat Polkowice wyruszyła do Francji, gdzie w dniach 06-08.04. br. weźmie udział w wyścigu etapowym Circuit des Ardennes (2.2 UCI).

38 edycja wyścigu Circuit des Ardennes, składać się będzie z czterech etapów w tym 26 kilometrowej drużynowej jazdy na czas. Kolarze pokonają trasę o łącznej długości prawie 500 kilometrów, których etapy prowadzą po bardzo trudnych drogach, w paśmie Ardenów, wzniesień położonych na granicy Francji i Belgii.

Na starcie wyścigu stanie ponad 20 ekip kolarskich w 6 osobowych składach. Udział w wyścigu zgłosiła jedna ekipa ProContinental (Bretagne-Schuller) oraz 12 ekip kontynentalnych, min. z Francji, Belgii, Holandii, Niemiec, Rosji, Chorwacji a także ekipa z Polski – CCC Polsat Polkowice. W wyścigu udział wezmą również ekipy amatorskie z Francji i Belgii.

Ekipa CCC Polsat Polkowice z dyr. sportowym Robertem Krajewskim wystąpi w składzie: Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov i Paweł Charucki.

 

Program wyścigu

etap 1 – 6.04 : Boulzicourt – Signy l’Abbaye (170 km)
etap 2 – 7.04: Renwez – Renwez (170 km)
etap 3 – 8.04: Sedan (Torcy) – Charleville-Mézières (Mohon) (26 km) – jazda drużynowa na czas.
etap 4 – 8.04: Charleville-Mézières – Sedan (Frénois) (120 km)