Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na Memoriał Grundmanna i Wizowskiego

W najbliższy weekend, 16-17 czerwca zostanie rozegrany dwuetapowy wyścig zaliczany do cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi – XXII Memoriał J.Grundmana i J.Wizowskiego.

Po trzytygodniowej przewie w rywalizacji kolarzy w ramach BGŻ ProLigi, rusza kolejny wyścig z którego punkty zaliczane będą do klasyfikacji generalnej. Tym razem kolarze będą walczyć w wyścigu składającym się z dwóch etapów który zostanie rozegrany na drogach w rejonie Głogowa. Trasa obydwu etapów jest w większości płaska z dwoma niewielkim podjazdami w Grodowcu i Kurowie Małym, co zdecydowanie w walce o zwycięstwo wyścigu preferuje kolarzy sprinterów.
Pierwszy etap wyścigu zostanie przeprowadzony na trasie okrężnej wokół Grodowca (5 okrążeń po 27,6 km = 138 km). Następnego dnia kolarze ścigać się będą na trasie z Głogowa do Grębocic, którego długość wynosi 134,5 kilometrów.

Na starcie wyścigu staną wszystkie polskie ekipy zawodowe i amatorskie kluby kolarskie, których kolarze walczą o punkty do BGŻ ProLigi a także kolarze z Niemiec (Nutrixxon Team) i Czech (Dukla Praga).

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Dariusz Batek, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Grzegorz Stępniak i Kamil Zieliński.

Mapki etapów Memoriału Grundmanna i Wizowskiego

etap I

 

 

 

źródło: www. gruwiz.pl (mapki)