Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na Mistrzostwa Świata w drużynowej jeździe na czas

Już w najbliższą niedzielę, 22.09.br. ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym rozgrywanych we Włoszech, w drużynowej jeździe na czas.

W dniach 22-29 września br. we włoskim regionie Toskania, w ramach odbywających się Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, zostaną rozegrane wyścigi w konkurencjach: jazda indywidualna na czas oraz ze startu wspólnego. Do walki o tytuły mistrza świata i tęczowe koszulki, staną zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: junior, młodzieżowiec oraz elita.

Na rozpoczęcie mistrzostw, w dniu 22 września we Florencji, zostanie rozegrana drużynowa jazda na czas. Konkurencja ta powróciła do kalendarza mistrzostw świata w roku ubiegłym i jak zawsze rozpoczyna rywalizację najlepszych kolarzy świata.Jak informują organizatorzy, na liście startowej drużynowej jazdy na czas, stanie 36 ekip kolarskich w sześcioosobowych składach. O tytuł drużynowego mistrza świata będą walczyć przedstawiciele wszystkich dziewiętnastu ekip Pro Tour a także najlepsze ekipy z rankingu Europa Tour.

Wśród ekipy które zagwarantowały sobie start w drużynowej jeździe na czas znalazła się ekipa CCC Polsat Polkowice, która aktualnie zajmuje wysokie, 6.miejsce w rankingu UCI Europa Tour. Do udziału w „drużynówce” została zaproszona również kolejna polska ekipa BDC MarcPol, która jest aktualnym mistrzem Polski w drużynowej jeździe na czas.

Dyrektor sportowy ekipy CCC, Piotr Wadecki na niedzielny wyścig powołał sześcioosobową ekipę w składzie: Davide Rebellin, Nikolay Mihaylov, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz.