Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na Vuelta a Murcia

23 lutego (sobota) ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w skróconym do jednego dnia wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia (kat. 1.1).

Nie opadły jeszcze emocje po wyjątkowo w tym roku trudnym wyścigu w Andaluzji (Vuelta Andalucia Ruta Ciclista del Sol) gdzie bardzo dobry występ odnotował Davide Rebbelin, nowy nabytek ekipy CCC Polsat Polkowice, a już jutro (sobota) kolejne emocje w wyścigu Vuelta a Murcia.Wyścig Vuelta Ciclista a Murcia to wyścig o bardzo dużych tradycjach. W tym roku będzie rozegrana jego XXXIII edycja. Jeszcze przed paru laty wyścig ten był wyścigiem etapowym ( w 2010 rozegrano 5 etapów) a w ostatnich latach z powodów finansowych i braku sponsorów wyścig skracano do trzech etapów w 2011 by w tym roku wyścig pozostał już tylko jako jednoetapowy. Rozegrany będzie w tym roku jako Trofeo Alfonso Guzmana zachowując kategorię UCI 1.1.

Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 183 kilometry, która prowadzi z Cash Europa (Murcia) do Alto Castillo de Lorca. Jak przystało na wyścig kategorii 1.1, jest to bardzo trudna i wymagająca trasa na której organizatorzy wyznaczyli aż cztery górskie premie: trzy kat. 3 oraz dwie kat. 1. Ten najtrudniejszy podjazd zaczyna sie na 128 kilometrze trasy. Wówczas kolarze będą wspinać się na pierwszą z górskich premii kat.1 pod Alto de Espana by po jej pokonaniu dalej kontynuować podjazd na drugą premię kat. 1 pod Alto Dell Collado Bermejo (1170 m.n.p.m.) poświęcona pamięci Marco Pantaniego. Po ich pokonaniu trasa prowadzi gwałtownie w dół a następnie lekko się wypłaszcza a ostatnie 15 kilometrów to niewielki podjazd na metę wyścigu, którą umiejscowiona na linii premii górskiej kat.3.

Jak poinformowali organizatorzy na starcie wyścigu pojawi się pięć ekip WorldTour (Movistar, Euskaltel-Euskadi, Astana, Vacansolei, Cofidis) w tym wielu znakomitych kolarzy, m.in. Alejandro Valverde (Movistar), który trzykrotnie zwyciężał w tym wyścigu a także jego klubowy kolega, Nairo Quintana, zwycięzca wyścigu w 2012 roku. Wystartują również: Samuel Sanchez, Mollema, Gesink, Brajkovic a także Bartosz Huzarski (NetApp)

W wyścigu wystartuje również ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Davide Rebellin, Tomasz Kiendyś, Paweł Charucki, Nikolay Mihaylov, Mateusz Taciak, Piotr Gawroński, Łukasz Owsian i Adrian Honkisz.