Aktualności

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na wyścig Dookoła Słowacji.

Od jutra, 5.06.br. (wtorek), ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczyna rywalizację w wyścigu Dookoła Słowacji. Wyścig składa się z pięciu etapów i zakończy się 9 czerwca.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w wyścigu Dookoła Słowacji w sześcioosobowym składzie do którego dyrektor sportowy Piotr Wadecki powołał zawodników: Pawła Charuckiego, Adriana Honkisza, Sylwestra Janiszewskigo, Nikolaya Mihaylova, Łukasza Owsiana i Marka Rutkiewicza.

Wyścig dookoła Słowacji należy do wyścigów o dużych tradycjach, bowiem w tym roku zostanie rozegrana jego 56 edycja. W ostatnich latach wyścig został wpisany do kalendarza UCI Europa Tour z kategorią 2.2. Jest wyścigiem bardzo trudnych, gdzie większość etapów prowadzi po górach. W tej edycji, kolarze na początku będą się ścigać na trasach ( 3 etapy) wokół Liptovskiego Mikulasza, po dość trudnych górach u podnóża słowackich Tatr. Ostatnie dwa etapy, to odcinki łatwiejsze, po trasach płaskich wokół Bratysławy.

W wyścigu Dokoła Słowacji wystartuje również, druga polska ekipa BGŻ Team.

 

Program wyścigu Dookoła Słowacji 2012:

1. etap, Lipotvský Mikláš – Lipotvský Mikláš (158,1 km)
2. etap, Lipotvský Mikláš – Čierny Váh (153,7 km)
3. etap, Lipotvský Hrádok – Veľký Krtíš (184,6 km)
4. etap, Dudince – Bratislava (231,8 km)
5. etap, Bratislava – Vodné dielo Gabčíkovo (135,4 km)

W tym czasie kiedy jeden skład ekipy CCC Polsat Polkowice będzie się ścigał na drogach Słowacji, drugi skład „pomarańczowych” pod wodzą dyr. Roberta Krajewskiego wyjeżdża do Francji na wyścig “Ronde de L’Oise” , który zostanie rozegrany w dniach 7-10.06.br.
Do Francji ekipa CCC Polsat Polkowice wyjeżdża w składzie : Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak i Kamil Zieliński.