Aktualności

Skład na klasyki wyszehradzkie

Najmłodsi kolarze CCC Sprandi Polkowice, wzmocnieni dwoma bardziej doświadczonymi, wystartują w zbliżających się dwóch wyścigach wyszehradzkich – Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (16.05) i GP Polski (17.05).

W czeskiej imprezie ścigać się będzie czterech orlików – Tomasz Brożyna, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek i Michał Paluta oraz dwaj kolarze mający za sobą start w CCC Tour Grody Piastowskie, Adrian Honkisz i Leszek Pluciński.

Zawodnicy polkowickiej grupy wystartują w GP Czech Republic w biało-czerwonych strojach, jako kadra narodowa. W reprezentacji Czech pojadą także Jan Hirt oraz Josef Cerny, który triumfował w tej imprezie przed rokiem.

Wyścig liczyć będzie 180 kilometrów, a po pokonaniu ok. 68 kilometrów, peleton wjedzie na rundę wokół miejscowości Kyjov. Pagórkowate okrążenie będzie pokonywane 4-krotnie.

Rozgrywany dzień później GP Polski ma bardziej górzysty charakter. Do przejechania będzie stosunkowo niewiele, bo 135 kilometrów, ale na trasie będzie się aż 9 podjazdów. 8 z nich znajduje się na rundach wokół Sosnówki – w Zachełmiu i Borowicach (oba o max. nachyleniu 20%). Na początku zmagań peleton wspinać się będzie pod znany wszystkim kibicom kolarskim w Polsce, Orlinek w Karpaczu (dł. 6km, max. 12%). Wyścig rozpocznie się i zakończy w Jeleniej Górze. „Pomarańczowi” wystartują w podobnym zestawieniu co w Czechach, jedynie bez Michała Paluty i Jakuba Kaczmarka. Tym razem już wyłącznie w „pomarańczowych barwach”, ścigać się będą Hirt i Cerny .

Skład na Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (16.05, kat.1.2): Adrian Honkisz, Leszek Pluciński, Tomasz Brożyna, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta

Skład na Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski (17.05, kat.1.2): Josef Cerny, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Leszek Pluciński, Tomasz Brożyna, Patryk Stosz