Aktualności

Skład „pomarańczowych” na pierwszy wyścig w sezonie – Volta a la Comunitat Valenciana

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpocznie sezon 2018 od startu w Volta a la Comunitat Valenciana (31.01-4.02).

Hiszpański wyścig składa się z 5-etapów, a decydujący o końcowej klasyfikacji będzie trzeci i czwarty dzień. Wtedy to rozegrana zostanie odpowiednio 30-kilometrowa jazda drużynowa na czas oraz etap z metą na stromym podjeździe w miejscowości Cocentaina (dł. 5km, śr. 7,8%, max. 17%). Pozostałe odcinki są pofałdowane, ale nie powinny podzielić kolarzy w klasyfikacji generalnej.

Uważam, że bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i z optymizmem oczekujemy pierwszego startu w sezonie. Podczas zgrupowania w Calpe sporo trenowaliśmy w okolicach Walencji, gdzie rozgrywany będzie wyścig. Robiliśmy rekonesans zarówno decydującego podjazdu, jak i trasy drużynówki, więc nic nas nie powinno zaskoczyć.

– Przez zimę dokonywaliśmy poprawek w pozycji na rowerach czasowach i liczymy, że te zmiany przyniosą wymierne korzyści już w pierwszym wyścigu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Swój debiut w „pomarańczowych” barwach zanotuje w Hiszpanii Amaro Antunes. Portugalczyk, a także Michal Schlegel i Jan Tratnik, którzy bardzo dobrze radzą sobie na wzniesieniach, powinni mieć największe szanse na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jako, że będzie to ich pierwszy start w roku, wyścig zweryfikuje, który z nich ostatecznie będzie pełnić rolę głównego lidera zespołu.

Kamil Gradek będzie ważnym motorem napędowym w drużynowej czasówce, a Łukasz Owsian i  Jonas Koch będą szukać swoich szans w odważnych akcjach. Marko Kump przetestuje nogę w sprincie i jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, to będzie miał trzy okazje do walki o czołowe lokaty na etapach.

Cały wyścig będzie transmitowany „na żywo” na antenie stacji Eurosport.

Volta a la Comunitat Valenciana (31.01-4.02):

31 Stycznia, Etap 1 – Oropesa El Mar – Peñiscola (191,4k) – Eurosport od 15:00

1 Lutego, Etap 2 – Bétera – Albuixech (153,9k) – Eurosport od 15:00

2 Lutego, Etap 3 (TTT) – Benitatxell – Calpe (30,5k) – Eurosport od 15:00

3 Lutego, Etap 4 – Orihuela – Cocentaina (181k) – Eurosport od 14:30

4 Lutego, Etap 5 – Paterna – Valencia (135k) – Eurosport od 15:00

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a la Comunitat Valenciana (2.1): Amaro Antunes, Michal Schlegel, Jan Tratnik, Marko Kump, Łukasz Owsian, Kamil Gradek, Jonas Koch