Aktualności

Skład „Pomarańczowych” na Rund um den Finanzplatz

5 kolarzy, którzy znaleźli się w składzie na Giro d’Italia wykonają ostatnie szlify formy w niemieckiej jednodniówce zaliczanej do UCI World Tour, Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (1 maja).

Na starcie zobaczymy zatem Maciej Paterskiego, Łukasza Owsiana, Simone Ponziego, Branislau’a Samoilau’a i Jana Tratnika, a także Adriana Kurka, Michała Palutę oraz Leszka Plucińskiego. Zmierzą się oni z 218-kilometrową trasą z Eschborn i do Frankfurtu. Profil tego wyścigu  jest pofałdowany, jednak końcówka jest płaska i sprinterzy mają największe szanse na miejsce na podium.

„Pomarańczowi” liczą zatem na szybkiego Ponziego oraz potrafiących przeprowadzić zdecydowany atak pod koniec zmagań, Paterskiego oraz Tratnika.

Tuż po wyścigu kolarze wyselekcjonowani do składu na Giro d’Italia wsiądą do samolotu i udadzą się na Sardynię, skąd wyruszy setna edycja włoskiego Wielkiego Touru.

Relacja telewizyjna z Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt planowana jest na tej stronie internetowej.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (1 maja, 1.UWT): Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Simone Ponzi, Branislau Samoilau, Jan Tratnika, Adrian Kurek, Michał Paluta, Leszek Pluciński.