Aktualności

Składy CCC na Memoriał Trochanowskiego i Rund um Frankfurt.

1.05.br. (niedziela), na rundach wokół Baboszewa k/Płońska zostanie rozegrany wyścig kolarski o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Jest to już 23 edycja tego wyścigu, który od kilku sezonów zaliczany jest do cyklu kolarskiej BGŻProLigi 2011. Na starcie wyścigu stanie ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, obecnie kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze.

Na trasie wokół Baboszewa wyścig rozgrywany będzie już po raz czwarty. Kolarze będą mieli do pokonania trasę o łącznej długości 167 kilometrów podzielonych na rundy: cztery duże a następnie trzy małe. Trasa wyścigu jest wyjątkowo płaska i prowadzi w większości w odkrytym terenie, co sprawia, że o zwycięstwo w wyścigu walczyć będą zapewne sprinterzy. Jedynie złe warunki pogodowe m.in. silny wiatr mogą spowodować, że wyścig będzie przebiegał pod dyktando najlepiej przygotowanych kolarzy.

W wyścigu o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Andre Schulze, Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń i Mateusz Taciak.

W tym samym czasie, kiedy kolarze CCC Polsat Polkowice będą walczyć o zwycięstwo w Memoriale Trochanowskiego, drugi skład ekipy wyjeżdża do Niemiec gdzie weźmie udział w wyścigu Rund um den Finanzplatz – Eschborn-Frankfurt kat. UCI 1.1.

W wyścigu tym ekipa CCC Polsat wystąpi w składzie: Dariusz Batek, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Tomasz Marczyński i Mariusz Witecki.