Aktualności

Składy drużyn CCC na Mistrzostwa Polski w jeździe drużynowej na czas

W dniach 28 – 30 września br., w Warlubiu koło Grudziądza, zostaną przeprowadzone kolarskie Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami oraz w jeździe drużynowej na czas.

Po wielu latach przerwy, Polski Związek Kolarski powrócił do organizacji w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym dyscyplin: jazdy drużynowej na czas oraz jazdy parami. O medale MP będą walczyć wszystkie kategorie wiekowe począwszy od juniora a skończywszy na elicie, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wyścigi zostaną rozegrane na trasie w Warlubiu koło Grudziądza, której długość będzie dostosowana w zależności od kategorii wiekowej.

W piątek odbędzie się jazda dwójkami w kategoriach wiekowych: juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka, junior oraz elita kobiet. Natomiast w niedzielę zostaną rozegrane kolejne wyścigi, w których rywalizować będą czteroosobowe drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych. Na koniec Mistrzostw Polski o medale będą walczyć ekipy zawodowe (elita). Jak zapowiadają organizatorzy na stracie pojawia się drużyny ze wszystkich polskich ekip zawodowych. Trasa czasówki dla elity będzie miała dystans 40 kilometrów i prowadzić będzie z Warlubia do Osieka i z powrotem do Warlubia.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi do walki o medale w dwóch czteroosobowych składach. W pierwszym składzie pojadą: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak i Mateusz Taciak. W drugim składzie pojada natomiast: Piotr Gawroński, Paweł Charucki, Grzegorz Stępniak i Łukasz Owsian.

W dniu dzisiejszym (piątek) zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice zebrali się w miejscu zakwaterowania i w godzinach popołudniowych mogli zapoznać się z trasą czasówki – poinformował dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki. Natomiast jutro przeprowadzimy oficjalny trening na trasie jazdy drużynowej i wówczas będziemy mogli ustalić strategię i taktykę jazdy. Trasa jest bardzo łatwa technicznie, prawie w całości płaska i w sporej części zalesiona. Jedyną przeszkodą w walce o medale mogą być wiatry które mogą przeszkadzać na odkrytych odcinkach trasy. Myślę, że po złoty medal sięgnie ta druzyna, która ma w swoim składzie czterech „równych” kolarzy, którzy potrafią utrzymać maksymalnie wysokie tempo jazdy przez cały dystans czasówki.

Przypomnijmy, że czterech kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice (Rutkiewicz, Kiendyś, Taciak i Matysiak) , brało udział w Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej na czas rozegranych w Valkenburgu (Holandia), zajmując 26. miejsce wśród najlepszych ekip zawodowych światowego peletonu.