Aktualności

Słaby występ CCC na klasyku w Gippingen.

Kristof Vandewalle z ekipy Topsport Vlaanderen wygrał w niedzielę 6.06.br. klasyk GP Kanton Aargau-Gippingen (kat. 1.HC). W sprinterskim pojedynku pokonał na mecie Emanuele Sellę (Carmiooro-NGC) oraz Heinricha Hausslera (Cervelo TestTeam).

W klasyku Gippingen wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz, Tomasz Repiński, Adam Sznitko i Sylwester Janiszewski. Najwyżej sklasyfikowanym z ekipy CCC został Tomasz Marczyński, który przejechał linie mety na 34. pozycji tracąc do zwycięzcy ponad 8 minut.

Bardzo ciężka trasa klasyku z licznymi podjazdami liczyła prawie 194 kilometry. Peleton kolarski bardzo długo jechał razem, choć na każdym z podjazdów dochodziło do porozrywania peletonu. Na jednym z nich odjechała sześcioosobowa ucieczka w składzie: Kristof Vandewalle (Topsport Vlaanderen), Nicolas Roche (Ag2r-La Mondiale), Marco Marcato (Vacansoleil), Paolo Bailetti (Ceramica Flaminia), Heinrich Haussler (Cervelo Test Team) i Emanuel Sella (Carmiooro –NGC). Przewaga uciekającej szóstki ciągle rosła co pozwoliło im e konsekwencji dojechać do mety i rozegrać finisz. Właśnie z tej grupki został wyłoniony zwycięzca klasyku.

Siódmy na mecie Matthias Russ (Milram) stracił do Vandewalle 26 sekund. Peleton dojechał na kreskę dopiero po ośmiu minutach. A w nim znaleźć można było Tomasza Marczyńskiego (CCC Polsat Polkowice), który zajął 38. miejsce. Jego koledzy drużynowi uplasowali się na dalszych pozycjach: Bartłomiej Matysiak na 45., a Adrian Honkisz na 46. lokacie.

Wyniki GP Kanton Aargau – Gippingen, 193,6 km

1. Kristof Vandewalle (Bel) (Topsport Vlaanderen) 4:52:54
2. Emanuele Sella (Ita) Carmiooro-NGC
3. Heinrich Haussler (Ger) Cervelo TestTeam

34. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 0:08:05
45. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
46. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice)