Słaby wystep CCC w belgijskich klasykach.

Fabian Cancellara z ekipy Leopard-Trek) został zwycięzcą belgijskiego wyścigu E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke kat 1HC. W wyścigu udział wzięła ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Dariusz Batek, Tomasz Kiendyś, Andre Schulze, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń, Mateusz Taciak i Kamil Zieliński.

Na starcie klasyku stanęło prawie 200 kolarzy którzy mieli do pokonania trasę długości 222 kilometrów z bardzo wymagający podjazdem pod Taaienberg. Wśród startujących kolarzy z numerem pierwszym stanął zwycięzca ubiegłorocznej edycji, Fabian Cancellara (Leopard – Trek).

Przez połowę dystansu, do setnego kilometra trasy peleton jechał razem. Pierwsze próby odjazdów rozpoczęły się dopiero przed wspinaczką na podjazd Taaienberg, po którym udało się odjechać siódemce kolarzy. W ucieczce jechali: Heinrich Haussler (Garmin-Cervelo), Gustav-Erik Larsson (Saxo Bank-Sungard), Niki Terpstra (Quick-Step), Jurgen Roelandts (Omega Pharma-Lotto), Steve Chainel (FDJ) oraz Vincent Jerome (Europcar). Grupa ta uzyskała nieznaczna przewagę nad kolejna grupa pościgową, które w konsekwencji połączyły się wypracowują półtoraminutową przewagę nad peletonem. Na 35 kilometrów do mety, peleton bardzo mocno przyśpieszył i zbliżył się do uciekającej grupy kolarzy. Wykorzystał to Fabian Cancellara , który przeskoczył do uciekinierów i po przejechaniu kilku kilometrów zdecydował się na samotny atak. Nikt z grupy uciekinierów nie zareagował na jego atak i Cancellara samotnie rozpoczął jazdę do mety w Harelbeke. Szwajcar szybko wypracował prawie minutową przewagę i utrzymał ją aż do samej mety. Jako drugi na mecie zameldował się Jurgen Roelandts (Omega Pharma-Lotto) wyprzedzając Wladimira Gusiewa (Katiusza).

Wielu kolarzy a wśród nich kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice nie wytrzymało trudów wyścigu, wycofując się z walki. Z prawie 200 startujących wyścig ukończyło jedynie 105 kolarzy. Najlepszy z ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Kiendyś zajął 82 pozycję, zaś Sylwester Janiszewski był 84.