Aktualności

„Słoweński” skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Slovenia

Grupa CCC Sprandi Polkowice przystąpi do etapowego wyścigu Tour of Slovenia z dużymi ambicjami i dwójką Słoweńców w składzie.

Na swoim terenie ścigać się będą Jan Tratnik i Marko Kump. Obaj będą mieli gdzie powalczyć, gdyż każdy zakreślił sobie przynajmniej jeden etap, który odpowiada ich charakterystyce. Kump skupi się na pierwszych dwóch, stosunkowo płaskich odcinkach, a Tratnik zaprezentuje swoje czasowe umiejętności w jeździe indywidualnej, która zakończy rywalizację.

Dla mnie Tour of Slovenia to jeden z kluczowych startów w tym sezonie. Za każdym razem, gdy się ścigałem w tym wyścigu, byłem pod jego dużym wrażeniem – mówi Jan Tratnik. – W tym roku nie będzie co prawda górskiej mety na szczycie podjazdu, ale etapy 4. i czasówka zadecydują, kto zostanie końcowym zwycięzcą. Moim głównym celem jest wygrać jazdę indywidualną. Wiem, że będzie to trudne zadanie, ale jestem dobrze przygotowany i pewny swoich umiejętności. Etapy górskie również mogą mi odpowiadać, jeśli będę miał bardzo dobry dzień. Nie będzie jednak na pewno na nich łatwo, za sprawą kilku bardzo mocnych kolarzy z ekip World Tour, takich jak Roglic, czy też Majka.  Przystąpię zatem do wyścigu z nastawianiem głównie na czasówkę, a po drodze zobaczę jak nogi się “kręcą” i czy pozwolą mi na walkę na pozostałych odcinkach. Forma jest bardzo dobra i już nie mogę się doczekać startu.

Michal Schlagel to zawodnik, który za sprawą swoich predyspozycji do jazdy po górach, również ma spore szanse na wysoką lokatę w generalce. Czech będzie się mógł pokazać na górskich etapach nr. 3 i 4. Pierwszy kończy się krótkim, ale stromym wzniesieni, poprzedzonym premią 2.kategorii, a drugi uwzględnia podjazd 1.kategorii, Pavlicevo Sedlo, który będzie pokonywany od austriackiej strony.

Leszek Pluciński, Michał Paluta, Frantisek Sisr i Adrian Kurek będą pełnić istotne role pomocników na tym wyścigu, chroniąc liderów i zabierając się do odjazdów.

Pomarańczowi będą rywalizować z 9 ekipami World Tour, a także innymi, silnymi ekipami w mocnych składach z drugiej i trzeciej dywizji.

Tour of Slovenia

13 Czerwiec, Etap 1 – Lendava – Murska Sobota, 159km

14 Czerwiec, Etap 2 – Maribor – Rogaska Slatina, 152,7km

15 Czerwiec, Etap 3 – Slovenske Konjice – Celje, 175,7km

16 Czerwiec, Etap 4 – Ljubljana – Kamnik, 155,2km

17 Czerwiec, Etap 5 – Trebnje – Novo Mesto, 21,5km (ITT)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Slovenia (Czerwiec 13-17, 2.1): Jan Tratnik, Marko Kump, Michal Schlegel, Adrian Kurek, Leszek Pluciński, Frantisek Sisr, Michał Paluta