Aktualności

Sobótka 2013: Kwiatkowski mistrzem, Honkisz v-ce mistrzem

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma Quick Step) został w niedzielę w Sobótce kolarskim mistrzem Polski. Na finiszu z trzyosobowej czołówki wyprzedził współtowarzyszy ucieczki – Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) i Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Walka o koszulkę z orłem na piersi na 22 kilometrowej pętli w okolicach Sobótki od pierwszych kilometrów należała do najciekawszych od lat. Od startu do mety, przez całe 240 kilometrów trudnej, pagórkowatej trasy trwała emocjonująca walka, ale losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatniej z 11 rund. Na czele znalazła się wówczas trójka późniejszych medalistów.

Na pierwszej rundzie do ataku ruszyła czwórka kolarzy, którzy szybko zyskali kilka minut przewagi . Prowadzili do półmetku wyścigu, kiedy do walki włączyli się już faworyci. Dystans i ciężki podjazd dziesiątkowały peleton, w którym jechali tacy kolarze jak broniący tytułu Michał Gołaś, Przemysław Niemiec, Rafał Majka, Sylwester Szmyd czy Michał Kwiatkowski.

Trzydzieści kilometrów przed metą w czołówce znalazł się już także Kwiatkowski. Walka rozgrywała się głównie na podjeździe na przełęcz Tąpadła. Właśnie tam uformowała się trzyosobowa czołówka, w której obok Kwiatkowskiego znaleźli się Bodnar i Honkisz.

Najwięcej sił zachował po przejechaniu 240 kilometrów kolarz grupy Omega Pharma-Quick Step Michał Kwiatkowski, wyprzedzając na finiszu Honkisza i Bodnara. Na czwartym miejscu ukończył wyścig Robert Radosz.

 

Wyniki mistrzostw Polski elity ze startu wspólnego (240 km):

1. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) -5:52.51

2. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) – ten sam czas

3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – strata 1 s

4. Robert Radosz (BDC MarcPol) – 1.03

5. Michał Olejnik (USSA Pavilly) – 1.05

6. Mateusz Komar (BDC MarcPol) 1.24

7. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) 1.57

8. Marcin Sapa (BDC MarcPol) ten sam czas

9. Artur Detko (Las Vegas Power Energy Drink) 2.02

10. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) ten sam czas