Aktualności

Sobótka 2013: Maciej Bodnar mistrzem Polski w jeździe na czas. Taciak trzeci !

Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) po raz kolejny sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas pokonując w Sobótce Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma – Quick Step) i Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

W kolejnym dniu mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce, do rywalizacji przystąpili mężczyźni w kategoriach U-23 oraz elity, by walczyć o biało-czerwoną koszulkę i tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Na liście startowej pojawiły się nazwiska 16, aktualnie najlepszych w Polsce, specjalistów w tej konkurencji. Wśród nich znalazł się broniący tytułu Mistrza Polski 2012, Maciej Bodnar. Na starcie stanął również drugi z kolarzy ścigający się w Pro Tour i upatrywany na zwycięzcę, Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step). Ekipa CCC Polsat Polkowice do tej dyscypliny zgłosiła czterech zawodników: Piotra Gawrońskiego, Adriana Kurka, Tomasza Kiendysia i Mateusza Taciaka.

Przed zawodnikami czekała dość trudna technicznie trasa o łącznej długości 40 kilometrów podzielona na dwie 20 kilometrowe rundy. Przy słonecznej, wręcz upalnej pogodzie (temp. 30 st. C), kolarze startowali sprzed hotelu Sobotel gdzie umiejscowiono również metę.

Po pokonaniu pierwszej 20 kilometrowej rundy, na czele rywalizacji znajdował się Maciej Bodnar, który o kilkanaście sekund wyprzedzał Michała Kwiatkowskiego oraz o prawie minutę Mateusza Taciaka. Na kolejnej rundzie nie zaszły już żadne zmiany i kolejność na półmetku okazała się również kolejnością na mecie.

Tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas obronił Maciej Bodnar, pokonując o 5 sekund Michała Kwiatkowskiego i o 1 min. 53 sekundy, Mateusza Taciaka.

 

Wyniki jazdy indywidualnej na czas:

1. Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) 49:30:90

2. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) 0:05

3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) 1:53

4. Kamil Gradek (BDC MarcPol) 2:01

5. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 3:05

6. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 4:27

7. Karol Domagalski (Caja Rural) 4:27

8. Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) 4:33

9. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) 4:39

10. Paweł Brylowski (Bank BGŻ Team) 4:46

12. Piotr Gawroński 5:09

13. Adrian Kurek 5:41.

 

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!