Aktualności

Sobótka 2013: Morajko: „Na starcie stanę w pełnym gazie”

Trzy lata temu w podkieleckim Masłowie Jacek Morajko został szosowym mistrzem Polski. Czy ta sztuka uda mu się ponownie w niedzielę w Sobótce?

– Moja forma sukcesywnie idzie do góry. Małopolski Wyścig Górski był solidnym sprawdzianem, po którym jestem spokojny o swoja dyspozycję. Mam jeszcze dwa kontrolne starty w Belgii we wtorek i środę, więc w niedzielę na starcie powinienem stanąć w pełnym gazie (śmiech) – mówi zawodnik CCC Polsat Polkowice.

Według Moraja trasa tegorocznych mistrzostw Polski jest zarówno selektywna, jak i ciekawa. – Dystans spory, a to już jest wystarczające utrudnienie. Do tego trasa jest znacznie bardziej pofałdowana, niż rok temu, więc na pewno będziemy świadkami ciekawego i bardzo ciężkiego wyścigu. Podjazd pod Tąpadła znam jeszcze z młodych lat, gdy jeździłem na zgrupowania do Sobótki.

Do wąskiego grona faworytów Morajko nie chce nikogo zaliczać. Z banalnego powodu. – Nie ma kilku faworytów, a raczej kilkunastu, po MP to wyścig specyficzny, rządzący się własnymi prawami. Ciężko typować, bo poziom w Polsce zaczyna się wyrównywać, co pokazał MWG, gdzie kolarze Banku BGŻ pokazali wyraźnie, że na MP będą bardzo groźnymi rywalami. Dojdą również kolarze z ProTeamów, którzy w tegorocznym Giro d’Italia udowodnili, że są jednymi z najlepszych na świecie, więc jak widać kandydatów będzie wielu.

 

źródło: s24.pl