Aktualności

Sobótka 2013: Taciak: „Chciałbym zdobyć brąz…”

Jak na razie sezon 2013 przebiega zdecydowanie po myśli Mateusza Taciaka. W wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich był trzeci, a następnie wygrał Bałtyk-Karkonosze Tour. Zawodnik CCC Polsat Polkowice jest w formie. Również na niedzielny wspólny mistrzostw Polski w Sobótce?

Do tej pory dyspozycję miałem dość dobrą. Ostatni wyścig jechałem w Holandii i nie miałem przed samymi MP możliwości sprawdzenia się z przeciwnikami. Mam nadzieję, że moja forma się nie zmieniła i nogi będę dobre – mówi nam Mateusz Taciak. 29-latek dodaje, że leży mu pagórkowata trasa pod Ślężą. – Odpowiada mi. Jest ciężka, co jest dla mnie i mojego zespołu przewagą. Tak samo zresztą, jak długi dystans, który będziemy musieli pokonać.

Faworytami w czasówce są dla Taciaka Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) oraz Maciej Bodnar (Cannondale). – Jak co roku powinni walczyć o koszulkę. Bardzo chciałbym, żeby brąz trafił do mnie (śmiech). Ale będzie kilku zawodników z polskich ekip, którzy na pewno będą równie mocni.

A jak sprawa wygląda ze wspólnym? – Jest wielu faworytów, ale według spore szanse na ponowny sukces ma Michał Gołaś (OPQS). W Holandii na Ster ZLM Toer był bardzo mocny (czwarte miejsce, przyp. red.). Jednak wcale to nie oznacza, że CCC Polsat Polkowice staje na starcie, by walczyć jedynie o srebro. Chcemy wygrać, z nami nie będzie łatwo.

źródło: s24.pl