Aktualności

Spory awans Grossschartnera po 6.etapie Volta a Catalunya

Felix Grossschartner był najlepszym z „pomarańczowych” na 6., burzliwym etapie Volta Ciclista a Catalunya, po którym awansował na 20.miejsce w generalce.

Info: 25 marca, Tortosa – Reus, 189,7km

Trasa: górzysta, praktycznie brak odcinków płaskich, 4 premie górskie (Alt de Bot – 24km, 3.kat; Alt de Falset – 119km, 3.kat; Coll de Porrera – 132km, 3.kat; Alt de la Musara – 151, 1.kat)

-volta-ciclista-a-catalunya-2017-stage-6-1489937913

Niezwykle górzysty i ciężki etap sprowokował czołowych kolarzy klasyfikacji generalnych do tego, by rozegrać wyścig w nieco inny niż zwykle sposób. Zamiast tradycyjnej ucieczki, tym razem na czoło wyszła grupa ponad 50 kolarzy. Było to wynikiem podzielenia się peletonu na trzy części w początkowej fazie zmagań.

W pierwszej grupie znalazł się Felix Grossschartner, a najwyżej sklasyfikowany zawodnik polkowickiego zespołu w generalce, Jan Hirt został w trzeciej grupie. Jako, że w czołówce byli tacy kolarze jak Alberto Contador (Trek-Segafredo) i Alejandro Valverde (Movistar), a z tyłu został Christopher Froome (Team Sky), tempo z przodu było niezwykle mocne i Czech z każdym kilometrem tracił kolejne sekundy.

Austriak z CCC Sprandi Polkowice dzielnie reprezentował „pomarańczowych” na czele, jednak 40.kilometrów przed metą, na podjeździe 1.kategorii Alt de la Musara, musiał dać za wygraną.

Tempo na największym wzniesieniu dnia było bardzo wysokie, przez co nikt nie kwapił się do ataku. Dopiero w samej końcówce etapu, na finałowych kilometrach swojej akcji spróbowali Alessandro De Marchi (BMC Racing) i Dario Cataldo (Astana). Tuż przed samą metą, gdy rozpoczęli sprint na „kreskę”, minęli ich jednak rozpędzeni kolarze z grupy pościgowej. Najszybszy był Daryl Impey (ORICA-Scott), pokonując lidera katalońskiej imprezy, Alejandro Valverde i Arthura Vichot (FDJ).

Grossschartner zameldował się na 43.miejscu, tracąc 6:30, ale pozwoliło mu to na awans w generalce na 20.pozycję. Niestety 5 „pomarańczowych” (w tym Hirt) nie zmieściło się w limicie czasowym i nie przystąpią do ostatniego etapu.

Wyniki