Start ekipy CCC we włoskich klasykach.

W miniony weekend 19-20.06.br., ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Kamil Zieliński i Aleksander Dorożała, wzięła udział w dwóch włoskich klasykach kat. 1.1: G.P. Nobili Rubinetterie, Coppa Papa’ Carlo i GP Nobili Rubinetterie-Coppa Citta di Stresa.

Podczas pierwszego z nich (Coppa Papa’ Carlo), kolarze mieli do pokonania trasę długości 178 kilometrów która prowadziła z Nobili Rubinetterie do Arona San Carlo.
Zwycięzcą klasyka został Gianluca Brambilli (Colnago-CSF Inox) który na mecie pokonał Francesco Belottiego (Liquigas) oraz Matteo Montagutiego z ekipy De Rosa Stac. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem ekipy CCC Polsat Polkowice został Tomasz Marczyński który zajął 18 miejsce.

Wysokie, 9. miejsce zajął Bartosz Huzarski z ekipy ISD, który przez większą część trasy jechał bardzo aktywnie, uczestnicząc w czteroosobowym odjeździe.
W klasyku, w ekipie Liquigas, wystąpił m.in. tegoroczny zwycięzca Giro d’Italia, Ivan Basso, który ukończył wyścig na 33. miejscu.

Wyniki G.P. Nobili Rubinetterie, Coppa Papa’ Carlo, 19.06.2010

1. Gianluca Brambilla (Ita) Colnago-CSF Inox 4:29:36
2. Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:02
3. Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic

18. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 0:03:15

Zwycięzcą drugiego z klasyków, GP Nobili Rubinetterie-Coppa Citta di Stresa, został kolarz ekipy ISD – Neri, Oscar Gatto. Na mecie w Stressa pokonał Brazylijczyka Murilo Fischera (Garmin-Transitions) oraz Tiziano Dall’Antonia (Liquigas-Doimo).
Najlepszym z ekipy CCC Polsat Polkowice w GP Coppa Citta di Stresa (kat. 1.1) został Adrian Honkisz, który zajął 21. miejsce.
Bartosz Huzarski (ISD-Neri), który dzień wcześniej zajął dziewiąte miejsce w Coppa Papa Carlo, w niedzielę uplasował się na 34. pozycji.