Aktualności

Startem w Marsylii ekipa CCC rozpoczęła sezon 2014

Zwycięstwem Kennetha Vanbilsena z ekipy Topsport Vlaanderen-Baloise zakończył się wyścig o Grand Prix Marsylii. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 25. miejscu.

Jednodniowy wyścig klasyczny o Grand Prix Cycliste la Marseillaise rozpoczął oficjalnie sezon kolarski w Europie. 188 zawodników z 19 ekip kolarskich rywalizowało na 140 kilometrowej trasie która prowadziła z Allauch do Marsylii. W wyścigu wystartowała również ośmioosobowa ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice dla których był to również pierwszy start w sezonie 2014. „Pomarańczowi” wystąpili w składzie: Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Jacek Morajko, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Mateusz Taciak i Łukasz Owsian.

Jak na początek sezonu, wyścig rozgrywany był w bardzo mocnym tempie. Akcje zaczepne rozpoczęły się zaraz po starcie peletonu w Allauch. Pogoda wyjątkowo sprzyjała kolarzom, choć momentami powiewał dość silny wiatr, który pomagał porozrywać peleton. Mimo wielu samotnych ataków kolarzy i prób odjazdów do mety w Marsylii dojechała dość znaczna część peletonu z którego rozegrano finisz.

Najlepszym na mecie w Marsylii okazał się Belg z ekipy Topsport Vlaanderen-Baloise, Kenneth Vanbilsen, który pokonał swojego rodaka Baptiste`a Planckerta (Roubaix Lille Metropole). Jako trzeci linię mety przekroczył Samuel Dumoulin z ekipy AG2R La Mondiale, a tuż za podium znalazł się doświadczony niemiecki sprinter John Degenkolb z ekipy Giant-Shimano.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem z ekipy CCC Polsat Polkowice został Davide Rebellin, który przekroczył linię mety na 25. miejscu.

Start w Grand Prix Cycliste la Marseillaise był dla kolarzy CCC Polsat Polkowice próbą rozpoznania sił poszczególnych zawodników – powiedział po wyścigu dyrektor sportowy ekipy Robert Krajewski. Po dość intensywnie przepracowanym okresie przygotowań do sezonu, zawsze pierwszy start jest wielką niewiadomą. Moim zdaniem, każdy z zawodników ekipy który wystartował w tym wyścigu pojechał na miarę swoich możliwości. Jest to dopiero początek sezonu i mam nadzieję, że z każdym kolejnym startem będzie coraz lepiej – zakończył Robert Krajewski.

Kolejnym startem ekipy będzie wyścig etapowy, Etoile de Bessèges rozgrywany w dniach 5-9.02.br. W wyścigu tym ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w takim samym składzie jak w wyścigu Grand Prix Marsylii.

 

Wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise (kat.1.1)

1. Kenneth Vanbisen (Topsport Vlaanderen-Baloise ) 3:34:18

2. Baptiste Planckaert (Roubaix Lille Metropole)

3. Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale)

25. Davide Rebellin

59. Adrian Honkisz

82. Łukasz Owsian 2:56

97. Branislau Samoilau 9:54

98. Maciej Paterski106. Adrian Kurek 10:43

109. Jacek Morajko

DNF Mateusz Taciak

 

info: Andrzej Dyszyński