Aktualności

Stępniak najszybszy na 3. etapie Hellena Tour

Grupa CCC Sprandi Polkowice odniosła dwa zwycięstwa w jeden dzień. Po sukcesie „pomarańczowych” na porannej czasówce, Grzegorz Stępniak triumfował na popołudniowym, trzecim etapie Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour.

Etap był bardzo chaotyczny. Peleton rozerwał się na rantach co najmniej 10 razy. Bardzo liczny Kolss-BDC często atakował, ale my „łataliśmy” wszystkie dziur i głównie za naszą sprawą grupa za każdym razem się zjeżdżała i wjechała razem na metę.

Końcówka składała się z trzech rund po 2,5 kilometra. Postanowiliśmy, że wjedziemy na nie całą drużyną z przodu peletonu. Później podobny pomysł wprowadziła w życie ekipa Kolss-BDC i na finałowym kilometrze starałem się wykorzystać ich pracę. Swój sprint zacząłem 200 metrów przed metą.

Chciałbym zadedykować to zwycięstwo mojemu dziadkowi, który zmarł kilka dni temu. To dla Niego.

Zawodnicy rywalizowali na 144-kilometrowej trasie z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Podobnie jak na pierwszym etapie dochodziło do wielu ataków i prób rozerwania peletonu. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice jechali czujnie i zawsze mieli swoich kluczowych przedstawicieli w czołówce – najwyżej sklasyfikowanego w generalce Łukasza Owsiana oraz najszybszego na finiszu, Grzegorza Stępniaka.

50 kilometrów przed metę na atak zdecydował się Eryk Latoń i jechał z przodu z Błażejem Janiaczykiem. Odjazd ten został jednak skasowany jeszcze przed wjazdem na rundy w Kazimierzu Biskupim. Do samego końca nikomu nie udało się oderwać od grupy zasadniczej i o wszystkim zadecydował masowy sprint. W nim najlepszy okazał się Grzegorz Stępniak. Pokonał on Andrija Kulyka (Kolss-BDC) i Mateusza Nowaka (Domin Sport).

Łukasz Owsian leżał w pewnym momencie w kraksie, ale nic poważnego mu się nie stało. Zdołał dojechać do peletonu, ukończyć wyścig w dużej grupie i zachować trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 3. etapu Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, Kalisz – Kazimierz Biskupi, 144km

1. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

2. Andrij Kulyk (Kolss-BDC)

3. Mateusz Nowak (Domin Sport)

12. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

13. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)

20. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

36. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

62. Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice)

79. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice)

80. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)

82. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)