Aktualności

Stępniak: Wiem, że stać mnie na więcej

Grzegorz Stępniak zajął 14.miejsce w ostatnim wyścigu zaliczanym do cyklu Challenge Mallorca, Trofeo Playa de Palma-Palma. Zawody rozegrały się w nietypowych jak na Majorkę warunkach – w deszczu, a czasami nawet w śniegu.

– Dziś czułem się dobrze, a w samej końcówce bardzo pomogli mi Grega Bole, Christian Delle Stelle i Maciej Paterski, bym w jak najlepszej pozycji przystąpił do końcowego sprintu. Gdy do mety zostały 2 kilometry, musiałem radzić sobie sam. Niestety popełniłem kilka błędów, a na tym poziomie rywalizacji wykluczają one z walki o podium. Moja dyspozycja była bardzo dobra, więc pozostaje spory niedosyt, że nie byłem w stanie jej w pełni wykorzystać – powiedział po wyścigu Grzegorz Stępniak.

W ucieczce dnia jechało trzech kolarzy Dario Hernandez (Burgos-BH), Unai Intziarte (Murias Taldea) i Illart Zuazubiskar (Spain), choć wcześniej na czele pedałowa też grupka 4-osobowa. Została ona jednak wchłonięta po uzyskaniu 2-minutowego prowadzenia.

Prowadząca trójka pokonała razem największe wzniesienie tego wyścigu Coll des Grau (kat.3). Ich przygoda na czele zakończyła się 8 kilometrów przed metą. Zgodnie z oczekiwaniami doszło do masowego sprintu, a w nim najszybszy był Matteo Pelucchi (IAM Cycling). Pokonał on Andre Greipela (Lotto Soudal) i Bena Swifta (Team Sky). Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice zdołali doprowadzić do finiszu sprintera Grzegorza Stępniaka, który finiszował na 14.miejscu.

Teraz część zespołu uda się do Dubaju, gdzie wystartuje w 4-dniowej etapówce (4-7 lutego).

Wyniki Trofeo Playa de Palma-Palma

1. Matteo Pelucchi (IAM Cycling)

2. Andre Greipel (Lotto Soudal)

3. Ben Swifta (Team Sky)

14. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

29. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 0:05

46. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 0:32

55. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice) 0:47

70. Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) 1:03

74. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

94. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 1:28