Aktualności

Stosz w ucieczce wokół Brukseli, Taciak 25. na mecie

Patryk Stosz zaprezentował pomarańczowe barwy w Brussels Cycling Classic, jadąc przed większość wyścigu w ucieczce dnia. Rywalizacja zakończyła się masowym sprintem, wygranym przez Arnaud Demare.  

Info: 2 września, Bruksela – Bruksela, 201,3km

Trasa: 13 krótkich, stromych wzniesień (ostatnie 40km przed metą)

Przebieg etapu

Patryk Stosz nie czekał długo, by spożytkować swoją energię. Zaatakował na początku zmagań, dołączając do 5-osobowej ucieczki dnia. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice spędził większość wyścigu na czele, w towarzystwie Briana Van Goethema (Roompot – Nederlandse Loterij), Dimitriija Peyskensa (WB Veranclassic Aqua Protect), Sandera Cordeela (Vérandas Willems-Crelan) i Stepana Kuriyanova (Gazprom-RusVelo). Grupka Stosza odjechała na ok. 5 minut.

Po przekroczenia półmetka peleton zaczął przyspieszać i gdy różnica zmalała do ok. 2 minut, najbardziej niecierpliwi kolarze z peletonu zdecydowali się na przeskok. Dołączyli do prowadzących ok. 70 kilometrów przed metą, gdy przewaga czołówki wynosiła minutę.

Niestety Patryk Stosz nie zdołał utrzymać się w tym gronie zbyt długo i stracił z nim kontakt 50km przed końcem. Pozostała „dwunastka”, która utrzymała się z przodu zacięcie broniła swojej 30-sekundowej przewagi. Została ona jednak zredukowana na finałowych 10 kilometrach. Tam, solową akcję przeprowadził Matthias Brandle (Trek – Segafredo), ale zakończyła się ona tuż przed „flamme rouge”.

O wszystkim zadecydował masowy sprint, a w nim równych sobie nie miał Arnaud Demare (FDJ). Ograć go próbowali Andrea Guardini (UAE Team Emirates) i Andre Greipel (Lott-Soudal), ale ostatecznie musieli się pogodzić z drugim i trzecim stopniem podium. „Pomarańczowi” nie uczestniczyli w bezpośredniej walce o czołowe lokaty, a najwyżej sklasyfikowanym kolarzem był Mateusz Taciak. Finiszował on na 25.miejscu.

Wyniki