Aktualności

Sylwester Janiszewski drugi w Kłomnicach.

Mateusz Nowak z klubu kolarskiego KTK Kalisz został zwycięzcą XI Wielkanocnego Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Kłomnice. W sprinterskim pojedynku pokonał Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice) i Krzysztofa Janiszewskiego z ekipy BGŻ.

Na starcie wyścigu stanęło 130 kolarzy, w tym cała czołówka krajowego peletonu. Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpiła w składzie: Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Błażej Janiaczyk, Mariusz Witecki, Tomasz Marczyński, Mateusz Taciak, Jacek Morajko, Tomasz Smoleń, Rafał Ratajczyk, Bartłomiej Matysiak i Kamil Zieliński. Kolarze mieli do pokonania 145 kilometrów, podzielonych na 8 rund po 18,6 kilometra każda.

Od samego startu, kolarze narzucili bardzo mocne tempo a do tego bardzo mocno wiejący wiatr spowodował, że peleton podzielił się na kilka mniejszych grupek. W jednym z pierwszych odjazdów znalazło się dwóch kolarzy „pomarańczowych”: Łukasz Bodnar i Dariusz Batek, lecz ta ucieczka została dość szybko zlikwidowana. Na 4 rundzie doszło do kolejnej ucieczki w której znalazł się Adrian Honkisz. Siedmioosobowa grupa kolarzy bardzo szybko uzyskała przewagą, która wynosiła prawie 4 minuty. Na ostatnich rundach z prowadzącej grupki odpadali kolejni zawodnicy i ostatecznie na 1,5 kilometra do mety ucieczka została zlikwidowana. Było wiadomo, że o zwycięstwie zadecyduje finisz z grupy.

Na ostatnich finiszowych metrach, najszybszym okazał się zawodnik z klubu z Kalisza Mateusz Nowak. Pokonał Sylwestra Janiszewskiego z CCC Polsat Polkowice i Krzysztofa Jeżowskiego z Bank BGŻ Team. Na piątek pozycji finiszował kolejny zawodnik CCC Polsat Polkowice Błażej Janiaczyk.

Wyniki Wielkanocnego Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.

1. Mateusz Nowak ( KTK Kalisz) 3 15 00
2. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)
3. Krzysztof Jeżowski (BGŻ Team)

5. Błażej Janiczyk
49. Tomasz Smoleń 3 15 17
54. Tomasz Marczyński
55. Bartłomiej Matysiak
56. Dariusz Batek
61. Kamil Zieliński
64. Łukasz Bodnar 3 15 33
65. Mariusz Witecki
66. Rafał Ratajczyk
72. Jacek Morajko 3 21 20
73. Paweł Charucki
74. Mateusz Taciak