Sylwester Janiszewski zwycięża w Chrząstowicach.

Zwycięzca Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwester Janiszewski. Pokonał młodego zawodnika ekipy BDC, Eryka Latonia i kolegę z ekipy, Bartłomieja Matysiaka.

W niedzielę, 22 kwietnia, już po raz dwudziesty siódmy, został rozegrany wyścig kolarski o puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Kolarze mieli do pokonania dystans 108 kilometrów (8 rund po 13,5 km). Trasa rundy prowadziła drogami gminy Chrząstowice, a start i meta wyścigu zlokalizowano została w miejscowości Dębie.

W wyścigu, który rozegrano w formule open ( elita + orlik) najlepszy okazał się Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice). Pokonał Eryka Latonia (BDC) który jednocześnie został zwycięzca kat. orlik oraz klubowego kolegę, Bartłomieja Matysiaka.