Aktualności

Sześciu „pomarańczowych” przedłużyło kontrakty

Sześciu kolarzy przedłużyło o kolejny rok kontrakty z ekipą CCC Sprandi Polkowice. W sezonie 2018 „pomarańczowe” barwy dalej reprezentować będą Łukasz Owsian, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Jonas Koch oraz mistrz Polski, Adrian Kurek.

Bardzo cieszymy się z faktu, że ci zawodnicy pozostaną z nami na kolejny sezon. Łukasz Owsian i Adrian Kurek jeżdżą w naszej ekipie odpowiednio 6 i 5 lat. Wiemy, że są profesjonalistami w każdym calu i zawsze możemy na nich liczyć. Pozostała czwórka to wciąż młodzi kolarze i każdy z nich zrobił w ostatnim czasie spory postęp. Szczególnie cieszy nas postawa Kamila Małeckiego, który trafił do nas zaraz po opuszczeniu kategorii junior i z nami stawiał pierwsze kroki w zawodowym peletonie. Jego progres jest widoczny i już w tym roku, jako 21-latek zanotował kilka dobrych wyników – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Łukasz Owsian to dwukrotny górski szosowy mistrz Polski elity i dwukrotny uczestnik Giro d’Italia, który w sezonie 2017 wygrał klasyfikację górską OVO Energy Tour of Britain i Koronę Kocich Gór. Również dwa tytuły mistrza kraju, choć w kategorii U23, ma w swoim dorobku Michał Paluta, 8.kolarz tegorocznych mistrzostw świata. Dla Patryka Stosza mijający sezon był pierwszym w elicie i wywalczył w nim m.in. drugie miejsce na etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego i po całym dniu w ucieczce uplasował się na 5.pozycji, w mistrzostwach Polski w Gdyni.

Tam biało-czerwoną koszulkę zdobył Adrian Kurek, kolejny z kolarzy, który pozostanie w polkowickim zespole. W 2017 świętował on także zwycięstwo etapowe w jeździe drużynowej na czas podczas Coppi e Bartali.

Jonas Koch dołączył do CCC Sprandi Polkowice najpóźniej, ale dosyć szybko przekonał do siebie kierownictwo ekipy. Prezentował wysoką, stabilną formę przez cały sezon wielokrotnie finiszując w czołowej „15”.

Kamil Małecki potwierdził swój ogromny potencjał wygrywając etap w Karpackim Wyścigu Kurierów i kończąc tę prestiżową etapówkę dla orlików na drugiej pozycji w generalce. Wygrał on także klasyfikację młodzieżową Wyścigu dookoła Mazowsza i reprezentował Polskę na mistrzostwach świata U23 w Bergen.

Jan Tratnik, Alan Banaszek, Frantisek Sisr i Michal Schlegel, którzy w zeszłym sezonie podpisali 2-letnie umowy, również kontynuować będą swoją karierę w 2018 roku jako kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Wciąż trwają rozmowy z innymi, aktualnymi zawodnikami polkowickiej grupy. O kolejnych przedłużonych kontraktach będziemy informować w najbliższych dniach.