Szlakiem Walk Majora Hubala: Paterski 4. w czasówce, broni koszulkę lidera

Maciej Paterski obronił koszulkę lidera, uzyskując 4.najlepszy wynik w jeździe indywidualnej, 2.etapie Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala.

Info: Etap 2, 2 czerwca, Rawa Mazowiecka – Rawa Mazowiecka, 14,7km

Trasa: pofałdowana

w2-1024x460

Przebieg zmagań

Jako lider wyścigu Maciej Paterski ruszył na blisko 15-kilometrową trasę jako ostatni. Znał czasy najlepszych i wiedział jakie tempo musi utrzymać, by zachować żółty trykot. Pokonał cały dystans w 17:37, zajmując 4.miejsce. Ze zwycięzcą, Kamilem Zielińskim (Domin) przegrał jedynie o 13 sekund.  Kolarze One Pro Cycling – Kamil Gradek i Thomas Baylis – uzupełnili podium.

Po etapie Paterski prowadzi w generalce z przewagą 12 sekund nad Zielińskim. Trzeci jest Karol Domagalski, który w czasówce był 5. i w klasyfikacji generalnej traci 30 sekund.

Poza „Paterą” bardzo dobrze w czasówce spisał się także inny kolarz CCC Sprandi Polkowice mający na koncie start w tegorocznym Giro d’Italia, Łukasz Owsian. Był on 8. Natomiast 17. czas uzyskał Piotr Brożyna i zachował w ten sposób prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej. Paterski lideruje także w klasyfikacji punktowej, a cała ekipa w klasyfikacji drużynowej.

Etap 3. Wokół Tomaszowa Mazowieckiego, który zgodnie z początkowym planem miał się odbyć wieczorem, został odwołany.