Aktualności

Szlakiem Walk Majora Hubala: Paterski wciąż liderem po 3.etapie

Maciej Paterski nie wypadł jeszcze z pierwszej „6” na etapach Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. W Opocznie finiszował on na 6.pozycji, zachowując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Info: Etap 3, 3 czerwca, Poświętne – Opoczno, 174km

Trasa: pofałdowana/płaska

w4-1024x542

Przebieg zmagań

Maciej Paterski przystąpił do 3.etapu z koszulką lidera. Jako, że na początkowych 60 kilometrach znajdowały się dwie premie lotne, na których można było zdobyć sekundy bonifikaty, wczesna ucieczka była mu oraz całemu zespołowi na rękę. Taki odjazd odjechał i liczył 6 kolarzy.

Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo), Josef Cerny (Czechy), Yauheni Karaliok (Minsk), Male Jurss (LKT Team Brandenburg), Michał Podlaski (Voster) i Kacper Gronkiewicz (Domin) uzyskali 2,5-minutowe prowadzenie, które było kontrolowane przez „pomarańczowych”.

Gdy do końca było ok. 80 kilometrów, na solową akcję z ucieczki zdecydował się Cerny. Jego próba zakończyła się jednak niepowodzeniem, gdyż został wchłonięty ok. 23 kilometry przed metą. W końcówce nikt nie przeprowadził już żadnej akcji i o wszystkim zadecydował masowy sprint. Wygrał go Grzegorz Stępniak (Wibatech 7r Fuji), pokonując Kamila Zielińskiego (Domin Sport) i Eryka Latonia (Team Hurom). Wysoko finiszował Maciej Paterski, na 6.pozycji. Utrzymał on prowadzenie w generalce, choć z uwagi na 6 sekund bonifikaty zdobytych na „kresce” przez jego najgroźniejszego rywala, Zielińskiego, jego przewaga zmalała do 6 sekund.

Różnice w czołówce są niewielkie, dlatego rywalizacja na jutrzejszym pofałdowanym etapie do Końskich będzie trzymała w napięciu do samego końca.

Wyniki