Aktualności

Szlakiem Walk Mjr. Hubala: Matysiak wygrywa, Latoń liderem

Kolarze CCC Sprandi Polkowie kontynuują zwycięską passę w Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Na 2.etapie wygrał Bartłomiej Matysiak, a drugi był Eryk Latoń, który zachował koszulkę lidera.

Po raz kolejny koledzy z ekipy wykonali wspaniałą pracę i kontrolowaliśmy wydarzenia praktycznie przez większość zmagań. Pilnowaliśmy, by przewaga ucieczki nigdy nie przekroczyła 2 minut, a na finałowych rundach w Opocznie całą drużyną ustawiliśmy się na czele peletonu. Mamy na tym wyścigu trzech szybkich kolarzy, a dziś sytuacja ułożyła się tak, że to ja byłem najlepiej ustawiony do finiszu. Ekipy Domin Sport i LKT Brandenburg ustawiły nam dziś wysoko poprzeczkę, ale udało się wygrać. Zadanie na jutro to oczywiście obrona koszulki i końcowe zwycięstwo – powiedział po wyścigu zwycięzca Bartłomiej Matysiak.

Prawie 180-kilometrowy etap z miejscowości Poświętne do Opoczna miał bardzo szybki początek. W pierwszej godzinie średnia wynosiła ok. 47km/h i nikt oczywiście przy takim tempie nie był w stanie się oderwać.

Pierwszą premię górską zgarnął Bartłomiej Matysiak, a pierwszą lotną, Eryk Latoń. Jak się później okazało ta dwójka odegrała główne role w finałowym sprincie.

Po wielu próbach uformowania ucieczki, w końcu udało się odjechać dwójce – Adrian Karpiuk (Legia), Anton Morucha (Kolss-BDC). Wypracowali ok. 2-minutową przewagę, ale grupa zasadnicza, prowadzona przez CCC Sprandi Polkowice cały czas kontrolowała sytuację. Atakujący duet został doścignięty ok. 20 kilometrów przed metą.

„Pomarańczowi” ponownie w tym wyścigu ustawili swój pociąg i po raz kolejny zdominowali sprint. Wygrał Bartłomiej Matysiak, a drugi był Eryk Latoń. Na podium stanął również Mateusz Nowak (Domin Sport).