Aktualności

Sznitko: „Forma idzie w górę”

To jego pierwszy sezon w ekipie CCC Polsat Polkowice. Start w Turcji to natomiast kolejne ważne doświadczenie i przeżycie. Jak podkreśla Adam Sznitko, rywalizacja w takich wyścigach daje mu możliwość znacznego rozwoju.

To mój kolejny ważny wyścig w tym sezonie. Po Vuelta Murcia i Bergamasce jest to ponownie istotny dla mnie start dający mi możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju – zauważa Sznitko.

W zeszłym sezonie z poważniejszych wyścigów zaliczyłem chyba tylko Grody. Teraz mam już przejechane trzy takie, powiedzmy podobne wyścigi, na których poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Ciężko jest się ścigać w takich imprezach, tym bardziej że dla mnie jest to pierwszy rok, nazwijmy to poważnego ścigania. Zdecydowanie jednak mogę powiedzieć, że jest coraz lepiej. W porównaniu do roku ubiegłego jestem na pewno silniejszy – stwierdził.

W niedzielnym prologu Tour of Turkey Sznitko zajął 66. lokatę, przegrywając z Andre Greipelem o 50 sekund. Jak mówił na mecie warunki do rywalizacji były dość ciężkie, a to za sprawą silnie wiejącego znad morza wiatru. – Wiatr był bardzo mocny, co spowodowało że pierwsze kilometry były bardzo ciężkie. Miałem wrażanie jakbym jechał z otwartym spadochronem. Dawałem z siebie bardzo dużo, ale wyglądało to tak, że rosło tętno bicia serca, a niestety prędkość spadała.

Na koniec prologu organizatorzy zafundowali nam jeszcze podjazd. Nie był to może super wymagający odcinek, ale po walce z wiatrem dało się go odczuć.

Jeszcze w niedzielę zaplanowany jest transfer zawodników na południe Turcji, gdzie przeniesie się dalsza rywalizacja. Ze Stambułu do Kusadasi kolarze CCC Polsat Polkowice wylecą około godziny 20:00. W poniedziałek zawodnicy przystąpią do rywalizacji na 1. etapie wyścigu.

źródło: s24.pl Fabian Florek – Stambuł, Turcja